"Český Kanaďan" postoupil v Montrealu už do semifinále
9. 8. 2013 – 19:49 | Tenis | Danica Klein | Diskuze:
Přemožitel českých tenistů Radka Štěpánka a Tomáše Berdycha, Kanaďan s českými kořeny Vasek Pospisil, se na turnaji v Montrealu nezastavil ani ve čtvrtfinále. K historickému postupu do semifinále mu pomohly zdravotní problémy Rusa Nikolaje Davyděnka, jenž jejich vzájemný duel vzdal za stavu 0:3.
Třiadvacetiletý Pospisil, pro nějž byl už postup do čtvrtfinále turnaje Masters životním úspěchem, se tak stal prvním domácím semifinalistou Rogers Cupu od roku 1969. O finále se navíc může utkat s krajanem a daviscupovým kolegou Milosem Raonicem, jehož čeká čtvrtfinále proti Ernestsi Gulbisovi z Lotyšska.
Jednasedmdesátý hráč světa Pospisil bojoval ve čtvrtek více než dvě a půl hodiny úspěšně s Berdychem, dnes mu ale k postupu stačilo 20 minut. Davyděnko zápas vzdal kvůli problémům s dýcháním.