Koudelka pokazil v Ruce 2. kolo a skončil až na 17. místě

- Ostatní sporty autor: von

Český skokan na lyžích Roman Koudelka bodoval i ve druhém závodu nové sezony Světového poháru. Ve finském zimním středisku Ruka sice držel po 1. kole šesté místo, nakonec ale po nevydařeném druhém skoku obsadil 17. příčku.

Český skokan Roman Koudelka

Český skokan Roman Koudelka,zdroj: Profimedia.cz

Z vítězství se dnes radoval Němec Severin Freund, který při návratu po dlouhé zdravotní pauze oslavil 22. triumf v SP. Osmadvacetiletý mistr světa navázal na druhou příčku z páteční premiéry a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu.

Freund v prvním kole doletěl na 146 metrů a první místo uhájil i po druhém skoku (138 metrů) celkovým ziskem 290,6 bodu. Druhého Nora Daniela Andreho Tandeho porazil o více než deset bodů, třetí skončil Manuel Fettner z Rakouska.

Další dva čeští reprezentanti Vojtěch Štursa a Jan Matura úvodní pokusy nezvládli a do finálové třicítky se nevešli. Ve výsledkové listině zaujali 45. a 47. příčku. Jakub Janda a Tomáš Vančura dnes neprošli kvalifikací.

Tagy: skokan na lyžích