Kvitové se v Asii nedaří. V Pekingu padla se Suárezovou
1. 10. 2012 – 12:06 | Tenis | Danica Klein | Diskuze:

Česká tenistka Petra Kvitová vypadla z turnaje v Pekingu stejně jako před týdnem v Tokiu už ve druhém kole. Nasazená čtyřka dnes prohrála v čínské metropoli se Španělkou Carlou Suárezovou po setech 3:6 a 2:6.
V hodinu a osm minut dlouhém utkání si Kvitová pětkrát prohrála podání. Aktuálně 46. hráčce světa podlehla po třech předchozích výhrách poprvé v kariéře.
V Pekingu dvaadvacetiletá Kvitová porazila v 1. kole Slovenku Danielu Hantuchovou. Minulý týden prohrála v Tokiu také ve druhém kole, kdy proti Chorvatce Petře Martičové neuhrála ani set. V prvním kole tam měla volný los.
Přes brzké porážky by české jedničce neměl uniknout start na Turnaji mistryň v Istanbulu, kde by měla obhajovat titul. Momentálně je rodačka z Fulneku v žebříčku letošní sezony šestá a do Turecka pojede osm nejlepších. Před devátou Samanthou Stosurovou z Austrálie měla Kvitová před Pekingem náskok 1350 bodů.
Svěřenkyně trenéra Davida Koryzy Kvitová by chtěla příští týden obhajovat titul v Linci, ale její start je kvůli účasti světové jedničky Viktorie Azarenkové nejistý. Turnaj mistryň se hraje od 23. října, po něm bude následovat finále Fed Cupu v Praze.