Skvělý Kreuziger! Ve Švýcarsku se posunul na druhé místo
10. 6. 2013 – 22:25 | Cyklistika | Danica Klein | Diskuze:
Český cyklista Roman Kreuziger obsadil třetí místo ve třetí etapě Kolem Švýcarska a posunul se na druhou příčku průběžného pořadí. Na vedoucího domácího jezdce Mathiase Franka ztrácí vítěz závodu z roku 2008 třiadvacet vteřin.
Pro 50. triumf v kariéře si dojel Slovák Peter Sagan, který po 203 kilometrech z Montreux do Mieringenu v cílové rovince přespurtoval kolegy z úniku portugalského obhájce loňského prvenství Ruie Costu, Kreuzigra a Franka. Čtveřice cyklistů se hlavnímu poli utrhla v závěrečném stoupání.
Kreuzigrovi k posunu v celkové klasifikaci pomohl i pád Rydera Hesjedala, kterému po dvou etapách patřila průběžná druhá příčka. Kanadský jezdec dnes však po pádu v závěrečných kilometrech musel odstoupit.