Abraham po návratu do MS vyjede v Aragonii ze šesté řady

- Sport autor: red

- Ze šesté řady odstartuje do premiérové Velké ceny Aragonie český motocyklový závodník Karel Abraham. Brněnský jezdec, který předchozí tři závody kategorie Moto2 v mistrovství světa kvůli následkům pádu při Grand Prix na Masarykově okruhu vynechal, obsadil v dnešní kvalifikaci 22. místo.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Za nejrychlejším časem Itala Andrey Iannoneho zaostal Abraham zhruba o sekundu. "Podal jsem své maximum. V jednu chvíli jsem měl desátý čas, ale v závěru bylo znát, že mi ještě jeden trénink chybí. Přece jen to je velice těžká trať. Po kvalifikaci jsem byl sice hodně unavený, ale problémy s koncentrací jsem neměl a cítím se zdravotně zcela v pořádku," uvedl český jezdec v tiskové zprávě.

S umístěním v kvalifikaci však spokojený nebyl. "Ale jinak si myslím, že to nebylo špatné. Postupně jsem zrychloval a odstup od prvního Iannoneho nebyl nakonec velký. Myslím si, že mám v neděli na to bojovat o dobrý výsledek," dodal Abraham.

Kolumbijec Santiago Hernandez, který v týdnu nečekaně vystřídal v týmu Matteoni Racing českého jezdce Lukáše Peška, jemuž se v letošní sezoně nedařilo, zajel v kvalifikaci až 31. čas. Debutant v mistrovství světa tak nenavázal na osmé místo v pátečním volném tréninku.

Kornfeil odstartuje z páté řady

To samé potkalo Jakuba Kornfeila ve třídě do 125 ccm. Sedmnáctiletý český jezdec, který se v pátek prosadil na páté místo, dnes dosáhl 18. času a v neděli odstartuje z páté řady. Pole position si vyjel Španěl Marc Marquez.

Za Kornfeilovým propadem bylo i zlepšené počasí. V popředí se pohybuje prakticky jen za deště nebo na mokré trati, kde tolik neztrácí kvůli technice. S dnešním výsledkem byla ale vcelku spokojen. "Není to zase až takový neúspěch, s ohledem na to, že se mi ranní trénink moc nepovedl, protože jsem v něm jezdil podstatnou dobu sám. To není zrovna ideální pro nový okruh," uvedl Kornfeil v tiskové zprávě.

Trochu jej mrzelo, že se ve svém nejrychlejším kolem déle neudržel za lídrem kubatury Marquezem. "Samozřejmě se moje motorka jeho rovnat nemůže, nicméně aspoň část okruhu to zafungovalo. Škoda že to nebylo ještě o kousek lepší, mohl jsem možná stát ve čtvrté řadě. O tom jak se závod bude vyvíjet, se rozhodne v první zatáčce, která je dost zavřená a navíc to do ní nemáme ani moc daleko," dodal Kornfeil, který zazářil pátým místem v Brně

Kvalifikaci MotoGP vyhrál Australan Stoner

V královské kubatuře MotoGP domácím jezdcům první místo na startovním roštu uniklo, neboť kvalifikaci vyhrál Australan Casey Stoner. Za ním se umístili Jorge Lorenzo a Dani Pedrosa.

Tagy: rada pešek kvalifikace MotoGP

Zdroje: ČTK