Adrenalin Cup letos pojedou Koukal, Kulhavý i Kraus

- Sport autor: red

Odreagovat se od všedního tréninku a užít si adrenalin chtějí elitní čeští sportovci, kteří se zúčastní v sobotu 26. června čtrnáctého ročníku Adrenalin Cupu, extrémního závodu čtyřčlenných týmů a české obdoby slavného Dolomitenmana.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Na startu budou mimo jiné běžci na lyžích Martin Koukal a Dušan Kožíšek, snowboardcrossař Michal Novotný, skikrosař Tomáš Kraus či špičkoví cyklisté Jaroslav Kulhavý a Tereza Huříková.

Novinkou jsou změny na trati běhu a jízdy na kole, při sjezdu z Lysé hory vede trasa nově lesem. "Nepoběží a nepojedou po asfaltu, takže budou mít lepší povrch," řekl na dnešní tiskové konferenci ředitel závodu Martin Kráčalík.

Prvního ze štafety čeká běh na 16 km na vrchol Lysé Hory, další závodník se prolétne na paraglidu na více než na pěti kilometrech trasy, třetí člen týmu pojede 32 km dlouhý úsek na horském kole na Lysou horu a zpět a posledního čeká pětikilometrový úsek řeky Ostravice v kajaku.

Podmínky pod přehradou nijak vážně nenarušily záplavy posledních týdnů, závod proto není ohrožen. "Trochu tam ta voda udělala neplechu, ale pracuje se na tom. Každopádně to bude náročnější než v minulých letech," prohlásil Kráčalík. Zatímco v minulosti byly spíše problémy s nedostatkem vody, tentokrát bude opačný extrém. "Máme výhodu, že Ostravice je hned pod přehradou, velké škody jsou napáchané až deset kilometrů pod námi. Koryto je poškozené, ale pracuje tam nyní bagr, který to do závodu upraví," řekl.

Kraus už na Adrenalin Cupu byl loni, ale prvně bude aktivním účastníkem. Uvažoval, že by běžel, ale nakonec pojede na horském kole. "Těšil jsem se a měl roupy, ale čím víc se to blíží, tak si to chci udělat jednodušší," prohlásil dnes. Na kole jezdí rád a dokonce i trénuje. "Ale nehodlám se svými více než devadesáti kily soupeřit s těma frajerama," měl jasno. "Ale zase pro mě hovoří ten šestnáctikilometrový sjezd dolů," dodal s úsměvem lyžař.Potřetí bude závodit Kožíšek, poprvé ale pojede na kole. V jeho týmu poběží Koukal. "Takže já budu asi ten slabší článek," připustil s úsměvem. "Ale chci si to zkusit i na kole, podívat se na ten závod z jiného pohledu, jestli se ty na kole neflákaj a já se nedřel po svejch jako mezek," žertoval. Těší se hlavně na náladu v týmu stejně jako Novotný. "Je to zážitek, hecujeme se," přidal se snowboardcrossař.

Organizátoři očekávají, že na start se postaví kolem šedesáti týmů, podobně jako každý rok. Mezi špičkovými sportovci jsou také kajakáři Kamil Mrůzek či David Knebel, cyklistka Kája Polívková, běžec do vrchu Roman Skalský či elitní paraglidisté Tomáš Brauner, Tomáš Ledník a Jan Škrabálek.

Jako doprovodný závod bude v rámci Adrenalin Cupu druhý ročník soutěže Radegast Beskydský šerpa. Čtyřčlenný tým má za úkol v co nejrychlejším času vynést na vrchol Lysé hory šerpskou krosnu s plným sudem piva o váze 65 kilo. Nejlepší dostane čtyři sudy piva, tým v limitu čtyř hodin jeden.

Tagy: koukal

Zdroje: ČTK