Ani dva tituly nepomohly Davidové mezi českou elitu. Na MS nejede

- Lyžování autor: von

Hodně nahlas se o ní mluví jako o nástupkyni Gabriely Koukalové. Přesto se čerstvá dvojnásobná juniorská šampionka Markéta Davidová nevešla do nominace na mistrovství světa v Hochfilzenu. Poslední volná místa připadla Jessice Jislové a Tomáši Krupčíkovi. Olympijský medailista Jaroslav Soukup se tak vrcholu biatlonové sezony také nezúčastní.

Markéta Davidová získala na juniorském ME dva tituly, ale na světový šampionát dospělých nebyla nominována

Markéta Davidová získala na juniorském ME dva tituly, ale na světový šampionát dospělých nebyla nominována,zdroj: Petr Lemberk / MAFRA / Profimedia

Krupčík a Jislová doplnili už dříve známou osmičku Gabriela Koukalová, Eva Puskarčíková, Veronika Vítková, Lucie Charvátová, Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr a Adam Václavík. Jislová dostala přednost před Leou Johanidesovou.

Největší hvězda české výpravy Koukalová přijede do Hochfilzenu jako druhá žena průběžného pořadí Světového poháru a vítězka čtyř individuálních závodů v této sezoně. Na pódiu byla celkem osmkrát. Medaile v této zimě slavili v SP také Šlesingr, Krčmář a Puskarčíková.

V českém týmu je pět mužů a pět žen, přičemž v závodech jednotlivců mohou startovat maximálně čtyři. Davidová, která o víkendu v Novém Městě na Moravě vyhrála na juniorském ME sprint i stíhačku, ještě případně může zasáhnout v Hochfilzenu do štafety.

"Před námi jsou z pohledu štafet ještě téměř dva týdny, což je spousta času. Zatím pracujeme s tím, že cílem Markéty je účast na juniorském mistrovství světa," uvedl trenér českých biatlonistek Zdeněk Vítek na webových stránkách svazu.

Základ týmu absolvoval finální přípravu v Anterselvě. Charvátová a Vítková startovaly před týdnem na ME v Polsku, poté trénovaly v Jablonci nad Nisou. Krupčík si nominaci vybojoval díky výsledkům na evropském šampionátu i na IBU Cupu v Osrblie. "Tam sice za Soukupem běžecky trochu zaostával, ale přesvědčil nás větší spolehlivostí ve střelbě," vysvětlil šéftrenér Ondřej Rybář.

Nominace na MS:

Muži: Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Adam Václavík, Tomáš Krupčík.

Ženy: Gabriela Koukalová, Eva Puskarčíková, Veronika Vítková, Lucie Charvátová, Jessica Jislová.

Tagy: biatlon

Zdroje: ČTK