Podruhé zlatá! Davidová triumfovala i ve stíhačce

- Lyžování autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Biatlonistka Markéta Davidová si na mistrovství Evropy juniorů v Novém Městě na Moravě doběhla pro druhou zlatou medaili. Po včerejším triumfu ve sprintu nenašla přemožitelku ani v dnešním stíhacím závodě a vybojovala svoji třetí medaili na šampionátu.    

Ke dvěma medailím z loňského MS juniorů přidala Davidová další tři cenné kovy z Nového města na Moravě

Ke dvěma medailím z loňského MS juniorů přidala Davidová další tři cenné kovy z Nového města na Moravě,zdroj: Profimedia.cz

K dnešnímu úspěchu jí při šesti chybách na střelnici pomohl vynikající běžecký výkon. Před druhou Kanaďankou Megan Bankesovou měla v cíli náskok dvou sekund, třetí skončila Ruska Ksenia Žužgovová s odstupem 7,7 vteřin. Šesté místo zopakovala další Češka Simona Maříková.

Davidová zvládla bezchybně pouze první položku. V dalších třech si vždy situaci zkomplikovala dvěma trestnými koly. "Měla jsem výborně připravené lyže, škoda těch šesti chyb. Naštěstí hodně chybovaly i soupeřky za mnou. Třetí závod v krátkém průběhu čtyř dnů byl už hodně těžký," řekla Davidová.

Po poslední střelbě byla až třetí se ztrátou 17 sekund na Bankesovou, i tak vybojovala zlato. "Poslední kolo jsem už byla smířená s tím, že budu druhá. Nevěřila jsem, že bych mohla ztrátu smazat. Jsem moc ráda, že se mi to podařilo," dodala Davidová a ocenila i výbornou diváckou kulisu zhruba tří tisícovek fanoušků.

Tagy: biatlon mistrovství evropy

Zdroje: ČTK