Antón vyhrál horskou jedenáctou etapu a znovu vede Vueltu

- Sport autor: red

Španělský cyklista Igor Antón vyhrál horskou jedenáctou etapu Vuelty a dostal se znovu do čela celkového pořadí. Závod vede s náskokem 45 sekund před Italem Vincenzem Nibalim. Dosavadní lídr Španěl Joaquín Rodríguez se v závěrečném stoupání do výšky 1900 metrů nad mořem propadl, ztratil více než minutu a klesl na čtvrtou pozici.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Antón zaútočil tři kilometry před cílem a připsal si druhý dílčí úspěch v letošním ročníku po vítězství ve čtvrté etapě. V závěru odrazil i nápor krajana Ezequiela Mosquery, který na něj nakonec ztratil tři sekundy. Nadvládu Španělů potvrdil třetím místem Xavier Tondó. Antón se vrátil do červeného trikotu po jednodenní pauze, v úterý ho o pouhé dvě sekundy sesadil z čela průběžného pořadí Rodríguez.

Lídr stáje Liquigas Nibali dojel pátý se ztrátou 23 sekund. Český cyklista Roman Kreuziger, který pro něj v pelotonu pracuje, obsadil s více než pětiminutovým mankem 54. pozici.

Od těch nejlepších se odpojil 4,5 kilometru před cílem. "Bylo to v době, kdy začali nastupovat a Nibalimu už bych stejně nepomohl. Zvládl to dobře a myslím, že je schopen se tady klidně obléknout do červeného dresu," uvedl Kreuziger na svých internetových stránkách. V závěru etapy už nechtěl dřít naplno. "Přijdou dny, kdy budu muset s Nibalim ty kopce přejet. Dnes to stačilo takhle," poznamenal.

Nibali přiznal, že tempu nestačil. "Víc to nešlo. Ale nebylo to náročné jen pro mě. Meňšov na to taky doplatil," zmínil se o ruském favoritovi, jenž ztratil přes pět minut. "Byl to první velký kopec na Vueltě. Ještě je brzo na to dělat nějaké závěru," konstatoval italský jezdec.

Tagy: kreuziger Vuelta

Zdroje: ČTK