APK bude hlasovat o vyloučení Mladé Boleslavi z extraligy

- Sport autor: red

Asociace profesionálních klubů ledního hokeje bude na mimořádném zasedání ve Velké Bíteši hlasovat o vyloučení Mladé Boleslavi z extraligy. Středočeský klub tak může pykat za předložení nepravdivé či neúplné situační zprávy, která je součástí licenčního řádu soutěže. Jednání začne v 11:00.

O osudu Mladé Boleslavi budou hlasovat zástupci všech čtrnácti klubů, které hrají českou nejvyšší soutěž. Podle neoficiálních informací je pravděpodobné, že Mladá Boleslav vyvázne s pokutou, ale ani nejvyšší možný trest se nedá vyloučit.

Do problémů se mladoboleslavský celek dostal po listopadové kontrole. Ta odhalila šest prohřešků respektive závazků, které v situační zprávě, již podepsali předseda představenstva klubu Jan Plachý a generální manažer Cyril Suk, neuvedl.

Mladá Boleslav v této sezoně řeší už druhý problém. Kvůli chybě v registraci hráčů přišel klub o 22 bodů a propadl se na poslední místo v tabulce, které mu patří i v současnosti. Mladoboleslavští se však stejně jako Plzeň, jež chybovala obdobně, proti trestu odvolali.

Tagy: hokej extraliga

Zdroje: ČTK