Počasí dnes 15°C Polojasno

Arsenal rozhodl o výhře nad Newcastlem v páté minutě nastavení

Fotbalisté Arsenalu porazili v anglické lize Newcastle 2:1, když o jejich výhře rozhodl brankou v páté minutě nastavení obránce Thomas Vermaelen. Londýnský celek, za který odehrál 76 minut reprezentační kapitán Tomáš Rosický, vyhrál v soutěži popáté za sebou a stáhl náskok třetího Tottenhamu na jediný bod.

První branku na Emirates Stadionu vstřelili hosté - ve 14. minutě potrestal chybu obrany přesnou střelou k tyči Hatem Ben Arfa. Arsenal však dokázal vyrovnat hned z následující rozehrávky o několik vteřin později. Rosického kolmici převzal rozběhnutý Theo Walcott a před brankou našel Robina van Persieho. Nejlepší střelec Premier League si poradil s obráncem i brankářem Newcastlu a dal svůj 26. ligový gól v sezoně. Van Persie se na domácím hřišti trefil v šestém soutěžním utkání po sobě. Po přestávce měl velkou šanci aktivní Rosický, který v pondělí s Arsenalem podepsal novou smlouvu. Jednatřicetiletý záložník však v 67. minutě z dobré pozice na úrovni penalty netrefil branku. Domácí "Kanonýři" se nakonec z velkého tlaku v závěru dočkali vítězné trefy, kterou tvrdou ranou zblízka obstaral belgický stoper Vermaelen.