Arsenal těsně porazil Everton a vyhoupl se na druhé místo tabulky

- Sport autor: red

Fotbalisté Arsenalu porazili ve 13. kole anglické ligy Everton na jeho hřišti 2:1 a posunuli se na druhé místo tabulky, v níž mají dvoubodovou ztrátou na vedoucí Chelsea. Ta má k dobru dnešní domácí zápas se Sunderlandem.

Arsenal, za který hrál od 66. minuty také záložník Tomáš Rosický, na liverpoolském Goodison Parku zaznamenal pátou výhru z posledních šesti ligových utkání. Everton nebodoval poprvé po sedmi zápasech.

Hosty poslal do vedení ve 36. minutě francouzský obránce Bacary Sagna, který si tvrdou ranou do horního rohu připsal premiérovou trefu v sezoně. "Kanonýrům" se povedl i vstup do druhého poločasu. Po třech minutách zvýšil náskok kapitán Cesc Fábregas křížnou střelou k tyči. Minutu před koncem z velkého tlaku domácích snížil Australan Tim Cahill, ale Arsenal těsný náskok uhájil. Několika výbornými zákroky k tomu pomohl i polský brankář Lukasz Fabiaňski.

Tagy: premiér arsenal