Australan Tomic si na Berdycha ve Wimbledonu věří

- Tenis autor: Michal Polák

Australský tenista Bernard Tomic, který se v osmifinále Wimbledonu utká s Tomášem Berdychem, si na šestého hráče světa věří. Prý mu nevadí ani to, že se v All England Clubu musí obejít bez svého otce a trenéra v jedné osobě, který má kvůli napadení synova tréninkového partnera do odvolání zakázaný přístup na turnaje ATP. 

Bernard Tomic

Bernard Tomic,zdroj: Getty Images

"Nebude to lehké, protože Tomáš je výborný. Ale když využiju své přednosti, tak mu to můžu nandat. Když budu hrát svůj tenis, tak se mu nebude líbit, co mu naservíruju," prohlásil dvacetiletý Tomic, který už v All England Clubu vyřadil turnajovou devítku Francouze Richarda Gasqueta

Australský tenista, jenž je ve světovém žebříčku o 53 míst níž než Berdych, bude proti českému favoritovi usilovat o postup do druhého wimbledonského čtvrtfinále v kariéře. Poprvé si v něm zahrál předloni, kdy se stal nejmladším čtvrtfinalistou třetího grandslamu sezony od Borise Beckera v roce 1985. 

Před zápasem s Berdychem se Tomic půjde poradit s otcem, který do Londýna přicestoval, přestože do areálu nesmí ani jako divák. "Když mám volno, vždycky za ním zajdu. Pomáhá mi a podle výsledků je vidět, že pracujeme dobře," řekl Tomic agentuře AP. 

Otec s horkou hlavou zůstane

Australský tenista současně popřel, že by kvůli otcově trestu uvažoval o výměně trenéra. "Nemůžu si jen tak říct, že když se mi tady bez otce daří, tak už ho nepotřebuju. Takhle nejde přemýšlet, protože je to můj táta. Rodina drží při sobě," dodal Tomic. 

Ani při otcově absenci nebude Tomic v pondělním duelu s wimbledonským finalistou z roku 2010 bez podpory. Na tribuně mu bude fandit patnáctiletá sestra Sara, která vypadla v prvním kole dvouhry juniorek a sledovala už bratrův postup přes Gasqueta.

Tagy: Wimbledon All England Club

Zdroje: ČTK