Australané litovali, že ztráta s Německem byla příliš velká

- Sport autor: red

Na jedné straně australskou hrdost z výhry, ale také společné slzy obou soupeřů nad promarněným postupem přinesly reakce po utkání mezi Austrálií a Srbskem. Zatímco evropský tým stále nechápal, proč nezvládl klíčový zápas s outsiderem, Australané žehrali, že si postup prohráli už v úvodním duelu s Německem, jemuž vysoko podlehli.

"Dali jsme do zápasu všechno, ale ztráta z utkání s Německem byla příliš velká, než abychom to dnes dokázali zvrátit," řekl australský kouč Pim Verbeek a litoval, že tým nesplnil stanovený cíl postoupit do osmifinále. "Náš plán byl jiný, ale za dnešní zápas musím hráče pochválit. Předvedli skvělý výkon a dosáhli velkého výsledku," uvedl Nizozemec, jenž na australské lavičce skončil.

O hrdosti mluvil především autor první branky Tim Cahill, pro kterého to byla částečná náplast na vyloučení v prvním vystoupení na šampionátu. "Máme fantastický tým, v kterém každý bojuje za všechny. Jsem na něj hrdý," prohlásil záložník Evertonu.

Srbové po zápase nechápavě kroutili hlavami, jako by si nikdo z nich nepřipouštěl, že mohou s Australany klopýtnout. Zvlášť poté, co porazili Německo.

"Jsem zcela frustrovaný, nenalézám ta správná slova. Věřil jsem, že čtyři body k postupu stačí, a byli jsme tomu blízko. Naší chybou byly zahozené jasné šance z prvního poločasu," prohlásil Marko Pantelič, který hru poražených v závěru hodně oživil.

Srbský trenér Radomir Antič ze sebe nemohl dostat zlost, že sudí obral jeho svěřence o penaltu. "Jsme naštvaní. Dali jsme do hry všechno, ale nezacházelo se s nám spravedlivě a teď musíme jet domů. Neproměněné šance a rozhodnutí rozhodčího nám přinesly smutek," uvedl kouč.

Tagy: Austrálie fotbal MS

Zdroje: ČTK