Badmintonista Koukal postoupil v Baku do čtvrtfinále

- Ostatní sporty autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Badmintonista Petr Koukal postoupil na Evropských hrách v Baku do čtvrtfinále. V prvním kole vyřazovací části porazil Rakušana Luku Wrabera 2:0. V osmifinále naopak skončili badmintonistka Kristína Gavnholt, šermíř Alexander Choupenitch i judista Pavel Petřikov.

Petr Koukal

Petr Koukal,zdroj: Profimedia.cz

Pátý nasazený Koukal nastoupil proti turnajové šestce Wraberovi a od počátku měl zápas pod kontrolou. První set vyhrál jednoznačně 21:12, v druhém Rakušan uhrál o čtyři míčky víc. O semifinále bude český reprezentant bojovat v pátek.

Gavnholt vyhrála bez porážky základní skupinu, v osmifinále však prohrála s Belgičankou Lianne Tanovou 0:2 a turnaj pro ni skončil. Svůj třetí zápas ve skupině naopak zvládli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou, kteří porazili Litevce Povilase Bartusise a Vytaute Fomkinaiteovou 2:0 na sety a postoupili do pátečního čtvrtfinále mixu.

Choupenitch, stříbrný fleretista z loňského juniorského mistrovství světa, vyhrál základní skupinu a v úvodu play off měl volný los. Ve svém prvním zápase ve vyřazovací části pak podlehl Damianovi Rosatellimu z Itálie nejtěsnějším poměrem 14:15.

Jednadvacetiletý český šermíř přitom vedl 13:11, pak ještě vyrovnal na 14:14, ale poslední útok vyšel soupeři. "Byla to strašná smůla, těsnější už to nemohlo být. Neměl jsem to ale nechat vůbec dojít do stavu 14:14," litoval Choupenitch.

V boji o rozhodující bod byl kousek od postupu, ale nakonec prohrál. "Zaútočil jsem a byl jsem asi centimetr od bodu. Měl jsem ho na lopatě a chyběl kousek, abych to rozsvítil," řekl český šermíř k duelu s letošním juniorským mistrem Evropy i světa. "Je šikovný, už jsem s ním párkrát šermoval. Vždy jsem ho porazil, ale dnes to nevyšlo," dodal Choupenitch.

Hned ve skupině skončila šermířka Klára Hanzlíková, která v šavli prohrála všech pět soubojů.

Judista Petřikov sice nejprve porazil na tresty Portugalce Nuna Carvalha, jenže v osmifinále narazil na obhájce evropského titulu Beslana Mudranova. Rus jasně vyhrál, když postupně získal wazari, juko a ipon. Jelikož je turnaj judistů zároveň mistrovstvím Evropy, Petřikov tak devátým místem napodobil loňské umístění z Montpellieru. Zatím nejlépe byl na ME sedmý.

Tagy: badmintonista

Zdroje: ČTK