Badmintonista Koukal z Baku medaili nepřiveze, skončil ve čtvrtfinále

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 26. 6. 2015 12:46) - Ostatní sporty autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Do Baku odjížděl s medailovými ambicemi. Badmintonista Petr Koukal bohužel na Evropských hrách vypadl už ve čtvrtfinále, když podlehl Němci Domkemu 1:2 na sety.

Petr Koukal byl českou medailovou nadějí

Petr Koukal byl českou medailovou nadějí,zdroj: Alexandr Satinský / MAFRA / Profimedia

Devětadvacetiletý Koukal přitom procházel dosavadním průběhem turnaje bez ztráty setu, o ten však přišel hned na úvod svého pátého duelu v Baku. Na prohru první sady poměrem 18:21 dokázal zareagovat stejným výsledkem a vynutil si rozhodující set, v němž ale od začátku ztrácel. 

Po katastrofálním úvodu a skóre 0:6 sice dokázal Koukal v průběhu sady snížit na rozdíl jednoho bodu, více mu však soupeř nedovolil. Domke využil hned první mečbol za stavu 20:17, když český badmintonista zahrál do sítě. 

Ve čtvrtfinále neuspěl ani smíšený pár Alžběta Bášová, Jakub Bitman.

Příliš mnoho chyb

"Chybělo mi trochu více rozvahy v klíčových momentech a lepší taktické rozhodnutí během výměn. A schopnost ukončit výměny v momentech, kdy jsem si to vypracoval. Často jsem se v dlouhých výměnách dostal do situace, kdy mi nahrál a měl přijít úder, který to zakončí na čáru, nebo jeho utopí," řekl Koukal. Řadu dlouhých výměn ukončila chyba českého reprezentanta. "To ho ještě psychicky posílí. Takových momentů tam bylo pět nebo šest v celém zápase a to je přesně ten rozdíl, o který to nakonec bylo," dodal.

Tagy: Baku badmintonista Evropské hry

Zdroje: ČTK