Dnes je pondělí 6. února 2023., Svátek má Vanda
Počasí dnes -8°C Oblačno

Barbora Špotáková věnovala svou poslední medaili na pomoc dětem z dětských domovů

Barbora Špotáková věnovala svou poslední medaili na pomoc dětem z dětských domovů
Oštěpařka Barbora Špotáková a její medaile během zářijové tiskové konference, kde oznámila ukončení sportovní kariéry | zdroj: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Poslední medaile světové rekordmanky v hodu oštěpem Barbory Špotákové pomůže dětem z dětských domovů na cestě k jejich osamostatnění. Bývalá atletka svůj bronz ze srpnového mistrovství Evropy v Mnichově věnovala organizaci Dejme dětem šanci, která se na tuto problematiku zaměřuje. Organizace ji vydraží na tradiční vánoční aukci.

Špotáková je dlouholetou patronkou této organizace. „Pamatuju si, když jsme se s mámou přestěhovaly z Jablonce do Prahy, jak jsem si připadala ztraceně a bylo mi smutno. Ten pocit osamělosti a ztracenosti ve velkém městě, když jste bez peněz a nikoho nezajímáte, si pořád pamatuju. Děti z dětských domovů život takhle vyplivne do studeného světa a ony nemají mámu nebo někoho blízkého, kdo je obejme a řekne jim: ‚To bude dobrý‘,“ vysvětlila v tiskové zprávě svou motivaci.

Na začátku své veleúspěšné kariéry se dvojnásobná olympijská vítězka dohodla na spolupráci se zakladatelkou organizace Dejme dětem šanci Michaelou Chovancovou. „Báru jsme na počátku naší činnosti oslovili, protože ji považujeme za velký sportovní i lidský vzor nejen pro ‚naše‘ děti. Jsem moc ráda, že nabídku spolupráce přijala, a vážím si toho, že není jen mediální tváří Dejme dětem šanci, ale že se do našich aktivit pravidelně zapojuje a v průběhu let se z nás staly kamarádky,“ ocenila Chovancová. Výtěžek z dražby medaile chce Špotáková věnovat na podporu volnočasových sportovních aktivit dětí v projektu Přál(a) bych si.

Obecně bude výtěžek vánoční aukce určen na pomoc dětem a mladým lidem z dětských domovů při přípravě na osamostatnění a následné úspěšné začlenění do společnosti po opuštění dětského domova.

Špotáková po zářijovém ukončení kariéry věnovala na dobročinné účely i své podepsané tretry. Ty za 10 150 korun vydražila Nadace Jedličkova ústavu, která výtěžek použije na podporu handicapovaných dětí a mladých lidí, kteří jsou studenty nebo klienty Jedličkova ústavu a škol.

Zdroje:

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: 6.2.2023 Exchange s.r.o.

EUR 23,780 23,860
USD 22,000 22,120
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma