Dnes je čtvrtek 25. dubna 2024., Svátek má Marek
Počasí dnes 0°C Polojasno

Barcelona v pohárové odvetě remizovala s Realem a postoupila

Fotbalisté Barcelony remizovali v odvetě čtvrtfinále Španělského poháru s Realem Madrid 2:2 a v kombinaci s výhrou 2:1 z úvodního duelu postoupili do semifinále. Real neutnul nepříznivou sérii s odvěkým rivalem a nedokázal Barcelonu porazit ve třináctém z posledních 14 duelů.

Ve středu měl přitom Real velmi dobré šance Barcelonu konečně udolat. Ale především Higuaín zklamal v koncovce. Už po deseti sekundách se po chybě Piquého řítil sám na bránu, ale mířil mimo. Ve třetí minutě si pak naběhl na centrovaný míč, ale skvělým zákrokem ho vychytal gólman Pinto. Krásný moment poté předvedl Özil, ale jeho rána z 30 metrů se od břevna odrazila těsně před brankovou čáru a zpět do hřiště. A tak chvíli před půlí udeřila Barcelona. Nejlepší hráč světa Messi vtrhnul mezi tři protihráče, efektně našel zcela volného Pedra a ten propálil gólmana Casillase. A aby toho nebylo na Real málo, v nastavení první půle se vytasil se svou obávanou dělovkou Dani Alvés, který "vymetl šibenici". Real se ale nevzdal. Ramosův gól nebyl pro předchozí faul uznán, ale v 68. minutě po přihrávce Özila utekl Cristiano Ronaldo, obešel i gólmana a snížil. O dvě minuty později využil střídající Benzema chyby barcelonské obrany, obhodil si stopera Puyola a bylo srovnáno. Obrat však Barcelona nedovolila. Pomohlo jí i vyloučení obránce Ramose, který za faul loktem viděl druhou žlutou a následnou červenou kartu. httpv://youtu.be/iSh_ff54evE

Kurzovní lístek: 25.4.2024 Exchange s.r.o.