Počasí dnes 14°C Skoro zataženo

Barceloně skončila domácí neprůstřelnost, Betis porazila 4:2

Fotbalisté Barcelony ve španělské lize inkasovali na svém hřišti poprvé po 1151 minutách a skončila jejich rekordní série v neprůstřelnosti. Brankáře Víctora Valdése, který doma naposledy lovil míč ze sítě v dubnu proti Almeríi, hned dvakrát překonali hráči Betisu Sevilla, Barcelona však přesto vybojovala výhru 4:2. Rozhodující gól dal Alexis Sánchez v době, kdy hrál Betis v oslabení.

Barcelona doma nedostala gól ve 12 zápasech za sebou a i proti Betisu to z počátku vypadalo na pohodový zápas ze strany Katalánců. Už v 10. minutě otevřel skóre Xavi, který nastoupil ke 400. utkání, a krátce nato zvýšil Lionel Messi svým osmnáctým zásahem v sezoně. Jenže po půlhodině hry předvedl Betis vydařenou akci a obrana Barcelony zapomněla na malém vápně na Rubena Castra, pro kterého nebyl problém tečovat přihrávku do branky. A aby toho nebylo málo, šest minut po změně stran střídající Roque Santa Cruz po brejku srovnal. httpv://www.youtube.com/watch?v=2tx90urpmys Avšak dvacet minut před koncem přišel Betis o vyloučeného Maria a Sánchez chvíli poté přesilovou hru využil, když si naběhl za obranu a prostřelil gólmana. V závěru pak výhru pojistil z penalty znovu Messi. Barcelona popáté za sebou dala doma minimálně čtyři góly.