Počasí dnes 7°C Občasný déšť

Baroš krátce po operaci zlomeného nosu v Turecku skóroval

Galatasaray's Milan Baros celebrates after scoring from a penalty kick against Hertha Berlin during their UEFA Cup soccer match in Berlin, December 3, 2008. REUTERS/Fabrizio Bensch (GERMANY) | zdroj: tisková zpráva

Fotbalista Milan Baroš vstřelil svůj osmý gól v tomto ročníku turecké ligy. Střídající útočník pojistil Galatasarayi Istanbul posledním gólem zápasu vítězství 4:0 na hřišti Manisasporu, přestože dnes podle prognóz neměl po operaci zlomeného nosu nastoupit.

Třicetiletý český reprezentant přišel na trávník deset minut před koncem místo Johana Elmandera a za tři minuty sledoval, jak si brankář jeho týmu Fernando Muslera staví míč a pohodlně zvyšuje z penalty na 3:0. Chvíle Baroše, který si nos poranil začátkem týdne při srážce s obráncem Gökhanem Zanem, přišla tři minuty před koncem. Navzdory zlomenině šel odvážně hlavou proti noze soupeře, na brankové čáře posunul míč do branky a stanovil konečné skóre. Celý zápas za Galatasaray odehrál stoper Tomáš Ujfaluši. Istanbulský tým vede tabulku o devět bodů před městským rivalem Fenerbahce.