Baroš se vrátil po zranění a hned zaznamenal dvě branky

- Sport autor: red

Český fotbalový reprezentant Milan Baroš ukázal, že ani zranění stehenního svalu mu nic neubralo na střelecké formě.

Hned v prvním utkání po třítýdenní pauze se mezi střelce zapsal hned dvakrát. Jeho Galatasaray však přesto podlehl Ankaragücü 2:4. Baroš tak v posledních dvou zápasech, do kterých nastoupil, vstřelil pět branek. S celkově šesti zásahy se dělí o druhé místo v tabulce střelců.

Baroš se zranil v závěru září při ligovém utkání s Büyüksehirem, v němž předtím zaznamenal hattrick. Kvůli zranění pak přišel i o reprezentační dvojzápas se Skotskem a Lichtenštejnskem. Rekonvalescence však proběhla rychleji, než se čekalo, a již v prvním utkání po reprezentační pauze mohl český útočník nastoupit v základní sestavě.

Pro Galatasaray se však zápas nevyvíjel dobře a krátce po změně stran prohrával již o dvě branky. Pak sice Baroš snížil umístěnou střelou z 20 metrů k tyči, jenže vzápětí vrátil hostům dvoubrankový náskok Šesták. Navíc brankář Galatasaraye dostal červenou kartu.

Ani to však Barošovi nezabránilo, aby znovu snížil poté, co k němu propadl centr po rohovém kopu, a vykřesal pro domácí naději. Ta však zůstala nevyužita. I proto, že Baroš musel vystřídat, jelikož kvůli bolestem nemohl pokračovat.

Hřiště opustil v doprovodu lékařů a držel se za předtím zraněný sval. Zda si zranění obnovil, zatím není jisté. V pondělí by měl podstoupit lékařské vyšetření.

V sestavě vítězů odehrál celé utkání další český reprezentant Jan Rajnoch.

Tagy: fotbal baros