Bartoň je bez angažmá a v reprezentaci chce ukázat, že je zpět

- Sport autor: red

Basketbalový reprezentant Luboš Bartoň zahájil přípravu s národním týmem bez klubového angažmá. V Barceloně třicetiletému křídelnímu hráči skončila smlouva a katalánský velkoklub, který vyhrál v tomto roce Evropskou ligu, s ním další nepodepsal.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Nové působiště Bartoň hledá, přesto neváhal se zapojením do přípravy s národním týmem. Jak řekl deníku Sport, je ve výrazně odlišné situaci než takový Jiří Welsch, který po skončení angažmá v Málaze dal před akcí národního týmu přednost řešení své budoucnosti.

"U mě je to dost jiné než u Jirky. Já jsem celou sezonu proseděl na lavičce, kromě nějakých pěti nebo šesti zápasů, což je hrozně málo. Potřebuju hrát zápasy jako sůl," řekl Sportu Bartoň, který se sezonou protrápil po loňské operaci achillovky. Na jaře se sice několikrát dostal na soupisku hvězdného týmu, ale většinu zápasů proseděl na lavičce či v hledišti, včetně finálového turnaje Evropské ligy v Paříži.

Reprezentovat bude poprvé po třech letech a při omluvenkách Welsche a Jana Veselého by měl být hvězdou týmu. Bartoň starty v reprezentaci bere jako možnost ukázat, že je po zranění zpátky. "I když jsem byl již od dubna připravený hrát, nedošlo na to, a tak jsem nemohl ukázat nejen Barceloně, že jsem po zranění zpět," uvedl Bartoň.

Národní tým se bude v Liberci připravovat do soboty, v pondělí a úterý sehraje přípravné zápasy v Bulharsku, 2. srpna v Litvě a 8. a 9. srpna bude v rámci dalšího soustředění v Děčíně dvakrát hostit Estonsko. V evropské kvalifikaci, ve které po změně systému nepůjde o postup mezi elitu, pak český tým nastoupí 14. srpna na Slovensku, 17. srpna v Děčíně proti Kypru a 21. srpna ve Švýcarsku.

Kdyby si mohl Bartoň vybrat, chtěl by v té době mít už dávno o budoucnosti jasno. Je prý ale připravený na možnost, že ještě v září nebude mít nic jistého. "Tohle se nedá uspěchat. Uvidíme, je příliš brzo na panikaření," řekl bývalý hráč Fortituda Boloňa, Virtusu Řím či Joventutu Badalona. "Preferoval bych účinkování v Eurolize, ale jsem v pozici, že si nemůžu moc vybírat. Musím ukázat, že po dvou letech méně hraní a zranění jsem opět zpět v elitě," dodal.

Tagy: basketbal reprezentace

Zdroje: ČTK