Dnes je neděle 17. ledna 2021., Svátek má Drahoslav
Počasí dnes -9°C Polojasno

Bauer kvůli únavové zlomenině paty ukončil sezonu

Bauer kvůli únavové zlomenině paty ukončil sezonu
V Praze se 2. listopadu 2010 konala tisková konference běžeckého úseku Svazu lyžařů ČR. Na snímku Lukáš Bauer. ALEŠ BĚHOUNEK / MEDIAFAX | zdroj: Archiv

Nejlepší český běžec na lyžích Lukáš Bauer předčasně ukončil sezonu kvůli zranění, s nímž už absolvoval svůj poslední závod Světového poháru v Novém Městě na Moravě. Čtyřiatřicetiletý reprezentant má únavovou zlomeninu paty, což odhalilo druhé vyšetření magnetickou rezonancí.

"I když tato diagnóza pro mě znamená konec letošní sezony, tak jsem paradoxně rád, že již konkrétně víme, co je problémem a na co zaměřit léčbu," uvedl na svém webu Bauer. Trojnásobného medailistu z olympijských her a vicemistra světa z Liberce 2009 bolela pata už zhruba 10 dnů před závodem v Novém Městě, kde na klasické třicítce s hromadným startem obsadil osmnácté místo. "Spíše se mělo zato, že se jedná o otlačenou patu, což mě již trápilo v loňské sezoně během mistrovství světa a stejně rychle, jak to přišlo, tak po nějaké době to také zmizelo," vysvětlil Bauer, proč před dvěma týdny v Novém Městě navzdory bolesti startoval. Bývalý vítěz SP nicméně na Vysočině musel vynechat následný závod štafet a od té doby absolvoval několik vyšetření. Minulý týden se Bauer postavil znovu na lyže s cílem vrátit se tento týden v Lahti k závodům, ale noha byla proti. "Po asi hodinovém soupaži jsem sebral odvahu a zkusil klasiku, ale dá se říci, že již od prvního kroku (odrazu) jsem cítil opět bolest v patě a věděl, že je zle. Hned mi bylo jasné, že letos již to asi na závodění nebude," popsal své pocity při tréninku. "Takže další kolo po doktorech, ve čtvrtek další laser, mikroproudy... naštěstí se doktorům podařilo mě nějakým zázrakem dostat znovu na magnetickou rezonanci a v sobotu jsem dostal výsledek, že na této je již jasně patrná únavová zlomenina na patní kosti," uvedl Bauer, jenž dostal na nohu sádru. Český běžec na lyžích to uvítal. "Znám se a vím, že by mě to mohlo lákat (když to při chůzi nebolí), jestli už to za nějaký ten týden není dobré, a jen bych si zadělával na problém, takže je to vlastně i ochrana před mnou samotným," napsal v žertu dvojnásobný vítěz Tour de Ski. Bauer v této sezoně SP dosáhl na stupně vítězů v Otepää (2.) a Davosu (3.), na Tour skončil celkově šestý. V SP mu patří měsíc před koncem ročníku desáté místo.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,150 26,230
USD 21,660 21,780
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma