Baumrtová zaplavala rekord a získala evropský bronz na 50 m znak

- Ostatní sporty autor: Jan Pastor

Plavkyně Simona Baumrtová obhájila na mistrovství Evropy v krátkém bazénu třetí místo v závodě na 50 metrů znak. Bronzovou medaili získala v českém rekordu 26,94 sekundy, kterým o dvanáct setin vylepšila deset let staré maximum Ilony Hlaváčkové.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Titul získala Ruska Anastasia Zujevová časem 26,23 před Georgií Daviesovou z Velké Británie, jež českou reprezentantku porazila o jedinou setinu.

Dvacetiletá česká plavkyně zopakovala umístění z loňského šampionátu v Eindhovenu, kde by její dnešní čas stačil suverénně na titul. "S tím jsem nepočítala, je to fantastický výsledek i čas. Tady byla celá špička, šampionát je kvalitnější než v Eindhovenu," radovala se Baumrtová v rozhovoru s Českou televizí.

Stále se zlepšovala

Ve Štětíně se stále zlepšovala, když z dopoledních rozplaveb postoupila jedenáctým časem (27,75), z odpoledních semifinále sedmým (27,33). V polském bazénu už byla ve finále znakařské stovky, kde v pátek skončila šestá, v neděli se představí na dvoustovce.

"Teoreticky je to moje nejsilnější disciplína, tak uvidím, jestli se mi podaří pošetřit síly," dodala Baumrtová.

Verner zaostal za vlastním rekordem

Martin Verner ve finále stovky volný způsob doplaval devátý a časem 47,94 přesně o sekundu zaostal za vlastním českým rekordem. Titul získal Sergej Fesikov z Ruska časem 46,56.

Finále si zaplave v neděli také Martina Moravčíková, jež dohmátla v semifinále prsařské stovky jako osmá, zatímco Petra Chocová, jež byla čtvrtá v dopoledních rozplavbách, čtrnáctým časem vypadla. Na 100 metrů znak se mezi finalisty nevešel ani Martin Baďura a skončil patnáctý, Petr Bartůněk byl na poloviční prsařské trati šestnáctý.

Tagy: rekord plavání medaile me

Zdroje: ČTK