Baumrtová získala v rekordu evropský bronz na 50 m znak

- Ostatní sporty autor: red

Plavkyně Simona Baumrtová obhájila na mistrovství Evropy v krátkém bazénu třetí místo v závodě na 50 metrů znak. Bronzovou medaili získala v českém rekordu 26,94 sekundy, kterým o dvanáct setin vylepšila deset let staré maximum Ilony Hlaváčkové. Titul získala Ruska Anastasia Zujevová časem 26,23 před Georgií Daviesovou z Velké Británie, jež českou reprezentantku porazila o jedinou setinu.

Letní mistrovství české republiky v plavání v pražském Podolském areálu.
Na snímku Baumrtová Simona 10.7.2011

Letní mistrovství české republiky v plavání v pražském Podolském areálu. Na snímku Baumrtová Simona 10.7.2011,zdroj: Archiv

Dvacetiletá česká plavkyně zopakovala umístění z loňského šampionátu v Eindhovenu, kde by její sobotní čas stačil suverénně na titul. "S tím jsem nepočítala, je to fantastický výsledek i čas. Tady byla celá špička, šampionát je kvalitnější než v Eindhovenu," radovala se Baumrtová v České televizi. "Pořád tomu nemůžu uvěřit," doplnila. Ve Štětíně se stále zlepšovala, když z dopoledních rozplaveb postoupila jedenáctým časem (27,75), z odpoledních semifinále sedmým (27,33). "Po semifinále jsem vůbec nevěřila, že bych se ještě o tolik dokázala zlepšit, a je to opravdu úžasný pocit," prohlásila Baumrtová. Měla prý ale i velké štěstí. "Z technických věcí mi vyšlo úplně všechno, takže nádhera," doplnila. V polském bazénu už byla ve finále znakařské stovky, kde v pátek skončila šestá, v neděli se představí na dvoustovce. "Teoreticky je to moje nejsilnější disciplína, tak uvidím, jestli se mi podaří pošetřit síly," dodala Baumrtová. "Ale určitě mi ten dnešní výsledek hodně pomůže," dodala.

Tagy: rekord plavání