Počasí dnes 6°C Oblačno

Bayern po penaltách vyřadil Real a postoupil do finále Ligy mistrů

Fußball Bundesliga 25. Spieltag: FC Bayern München - TSG 1899 Hoffenheim am Samstag (10.03.2012) in der Allianz-Arena in München. Die Bayern-Spieler Arjen Robben (l-r), Franck Ribery und Mario Gomez jubeln nach einem der Treffer. Die Bayern gewinnen die Partie mit 7:1. Foto: Tobias Hase dpa/lby (Achtung Sperrfrist! Die DFL erlaubt die Weiterverwertung der Bilder im IPTV, Mobilfunk und durch sonstige neue Technologien erst zwei Stunden nach Spielende. Die Publikation und Weiterverwertung im Internet ist während des Spiels auf insgesamt fünfzehn Bilder pro Spiel begrenzt.) +++(c) dpa - Bildfunk+++ | zdroj: tisková zpráva

Fotbalisté Bayernu Mnichov porazili v odvetě semifinále Ligy mistrů Real Madrid 3:1 na penalty a po dvou letech znovu postoupili do finále. V základní hrací době skončil zápas 2:1 pro "Bílý balet", první duel v Německu vyhrál stejným poměrem bavorský klub. O vítěznou trofej se Bayern 19. května utká v domácí Allianz Areně s Chelsea, jejíž dres obléká brankář Petr Čech.

Mnichované potvrdili, že se jim v soubojích s Realem daří. V páté semifinálové bitvě mezi oběma giganty slaví Bayern čtvrtý postup. Zároveň německý klub oplatil Josému Mourinhovi porážku z předloňského finále, ve kterém portugalský trenér ještě jako kouč Interu Milán připravil Bayern shodou okolností právě na stadionu Realu o vítěznou trofej. "Bílý balet" Mourinho po desetiletém čekání do finále nedovedl a zatím se tak nestane prvním koučem v historii, který by vyhrál soutěž se třemi různými týmy. Real vstoupil do odvety nabuzen ligovým triumfem na hřišti Barcelony a Bayernu rychle zasadil hned dva gólové údery. Di María trefil v šesté minutě ve vápně Alabovu ruku a Ronaldo se z penalty nemýlil. I v domácí obraně se otvírala okénka, Bayern ovšem zpočátku doplácel na špatnou koncovku. Robben po centru od Alaby přestřelil prázdnou branku a pak před dorážejícím Ribérym na poslední chvíli odvrátil Khedira. To Real prokázal v zakončení víc klidu. Özil ve čtrnácté minutě narýsoval skrz volný střed přihrávku na Ronalda a Portugalec přesnou střelou k tyči zaznamenal desátý gól v soutěži. Hosty ovšem podobně jako v úterý Chelsea na hřišti Barcelony dvoubranková ztráta nezlomila. Pepe ve 27. minutě stáhl k zemi Gomeze a Robben z pokutového kopu se štěstím odčinil penaltový kolaps proti Dortmundu, který přispěl k tomu, že Bayern v bundeslize nedosáhl na titul. Zároveň se prosadil proti bývalému zaměstnavateli, s nímž se nerozešel v dobrém. Mnichované mohli do pauzy dokonce srovnat, "Bílý balet" dvakrát zachránil Casillas. Po přestávce se strhující zápas měnil v taktické šachy. Bayern zkraje druhé půle zahrozil Gomezovou hlavičkou, na druhé straně protáhl Neuera Benzema, ale pak už převládla hlavně snaha neudělat chybu. V postupném útoku lépe kombinoval Bayern a v 86. minutě mohl zmrazit vyprodaný stadion Santiaga Bernabeua Gomez, kdyby sám před Casillasem lépe zpracoval míč. Bez výrazných šancí dospěl duel až k penaltovému vyvrcholení. Kolaps Realu předznamenal hned při úvodním pokusu Ronaldo. Hned po něm neuspěl ani Kaká, a přestože také Bayern dvakrát selhal, další neproměněná penalta v podání Ramose už byla pro domácí osudná. Schweinsteiger nezaváhal a mohl se spoluhráči začít slavit. Radoval se i kouč Heynckes, jemuž dokonale vyšel návrat do míst, kde v roce 1998 slavil s Realem výhru v Lize mistrů. Real Madrid - Bayern Mnichov 2:1 po prodl. (2:1, 2:1), na penalty 1:3 Branky: 6. z pen. a 14. Ronaldo - 27. Robben z pen. Penalty proměnili: Xabi Alonso - Alaba, Gomez, Sweinsteiger. Neproměnili: Ronaldo, Kaká, Ramos - Kroos, Lahm. Rozhodčí: Kassai - Erös, Ring (všichni Maď.). ŽK: Pepe, Arbeloa, Granero - Alaba, Robben, Luiz Gustavo, Badstuber. První zápas: 1:2, postoupil Bayern. Real: Casillas - Arbeloa, Ramos, Pepe, Marcelo - Xabi Alonso, Khedira - Di María (75. Kaká), Özil (111. Granero), Ronaldo - Benzema (106. Higuaín). Trenér: Mourinho. Bayern: Neuer - Lahm, Boateng, Badstuber, Alaba - Schweinsteiger, Luiz Gustavo - Robben, Kroos, Ribéry (95. Müller) - Gomez. Trenér: Heynckes.