Dnes je neděle 24. ledna 2021., Svátek má Milena
Počasí dnes -1°C Smíšené přeháňky

Beckham odmítne benefiční zápas na rozloučenou s národním týmem

Beckham odmítne benefiční zápas na rozloučenou s národním týmem
zdroj: Archiv

Anglický fotbalista David Beckham je zjevně rozladěný z toho, že už se s ním v anglické reprezentaci nepočítá, a podle nejmenovaného zdroje odmítne i benefiční rozlučku s národním týmem. Tu mu nabídl současný kouč Fabio Capello nedlouho poté, co o něm ve středu prohlásil, že už je pro potřeby anglického týmu starý.

Pětatřicetiletý záložník Los Angeles Galaxy opakovaně tvrdil, že dokud bude hrát fotbal, reprezentace se nevzdá. "Proto by vyznělo zvláštně, kdyby naznačoval svůj odchod nějakým benefičním zápasem," řekl agentuře AP zdroj, který nechtěl být jmenován.

Populární fotbalová ikona, která za národní tým odehrála 115 zápasů, se nyní zotavuje ze zranění achillovky. Kvůli tomu musel Beckham oželet i mistrovství světa, kde Angličané vypadli již v osmifinále.

Média i fanoušci nyní nemohou přijít na jméno italskému kouči Capellovi a vyčítají mu, že Beckhamovi vše vzkázal přes televizi a ne přímo do očí. Reprezentační trenér si navíc protiřečí tím, že o Beckhamovi ještě nedávno mluvil jako o možném účastníkovi mistrovství Evropy v roce 2012.

Deník Daily Mirror si dokonce k označení Capella vybral název filmu "Blbý a blbější", deník Telegraph píše o dalším pořádném zmatku.

Beckhamovi vzdal hold například britský premiér David Cameron. "Všichni si budeme pamatovat jeho skvělé přímé kopy a další skvělé okamžiky, o které se zasloužil. Jsem si jistý, že bude mnoho lidí smutných, že už za Anglii nenastoupí," oznámil Cameron.

Beckham nastoupil na národní tým poprvé v roce 1996 a jen brankář Peter Shilton nasbíral více reprezentačních startů. Na rozdíl od slavných jmen anglické historie však nezískal žádnou velkou trofej. Je mu přisuzována vina za vyřazení z MS 1998, o dva roky později na neúspěšném ME 2000 zase počastoval fanoušky nevybíravými gesty.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,080 26,160
USD 21,450 21,570
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma