Dnes je sobota 16. ledna 2021., Svátek má Ctirad
Počasí dnes -6°C Skoro zataženo

Beckham, Zidane a další hvězdy opět v akci? Chystá se MS fotbalových legend

Beckham, Zidane a další hvězdy opět v akci? Chystá se MS fotbalových legend
Za výběr Anglie by si mohl zahrát například David Beckham | zdroj: Profimedia.cz

V lednu roku 2017 by se měl v Mexiku konat první světový šampionát fotbalových legend. Premiérový ročník počítá s účastí dvanácti reprezentačních týmů, které budou hrát zápasy na 2x30 minut.

Na pozvání by měly Evropu reprezentovat Francie, Španělsko, Itálie, Anglie, Německo a Nizozemsko. Ameriku budou zastupovat Brazílie, Mexiko, USA a Argentina a zbylými účastníky mají být Japonsko a JAR.

Hrát by měli bývalí fotbalisté ve věku 35 až 45 let. "Každý by chtěl vidět hrát Diega Maradonu, ale ten hrát nemůže. Je moc starý," řekl bývalý brankář mexické reprezentace Jorge Campos při dnešní prezentaci projektu v Berlíně, na které byli i další někdejší slavní hráči Španěl Gaizka Mendieta a Argentinec Juan Sebastian Verón. "Chci vidět skvělé hráče - Zidana, Beckhama, Ronalda, Roberta Carlose," uvedl Campos.

Turnaj by měl mít i charitativní podtext a v případě úspěchu by se měl opakovat každé dva roky. Lednový termín byl vybrán s cílem přitáhnout snáze televizní společnosti, neboť v té době je ve fotbalovém kalendáři více volna.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,150 26,230
USD 21,660 21,780
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma