Berdych má důvod k radosti! Djokovič padl s Tipsarevičem

- Tenis autor: Michal Polák

Český tenista Tomáš Berdych si může dovolit ve večerním utkání Turnaje mistrů ztratit set se Španělem Davidem Ferrerem, a i tak postoupí do semifinále proti Jo-Wilfriedu Tsongovi z Francie. Rozhodl o tom výsledek dnešního úvodního zápasu v Londýně mezi srbskými tenisty Novakem Djokovičem a Jankem Tipsarevičem, který náhradník Tipsarevič vyhrál 3:6, 6:3 a 6:3.

Českého tenistu Tomáše Berdycha posune do semifinále Turnaje mistrů jakákoli výhra ve večerním utkání s Davidem Ferrerem ze Španělska. O tom, že si Berdych může dovolit ztratit set, rozhodl dnešní odpolední zápas srbských tenistů, v němž Janko Tipsarevič porazil 3:6, 6:3 a 6:3 světovou jedničku Novaka Djokoviče.

Pokud Berdych již jistého postupujícího Ferrera zdolá, projde do semifinále z prvního místa a utká se s Jo-Wilfriedem Tsongou. Vyhne se tak favorizovanému Rogeru Federerovi ze Švýcarska, ovšem skvělými výkony se v Londýně prezentuje také Francouz.

Djokovič, který v prvním utkání utekl Berdychovi z mečbolu a zaznamenal proti němu svou jedinou výhru na turnaji, musí doufat, že Ferrer českého tenistu porazí. Dnes měl nakročeno k dvousetovému vítězství, ale pak vypadl z role a byl pouze stínem hráče, jenž letos vyhrál tři grandslamy a vystřídal Rafaela Nadala v čele světového žebříčku.

Tipsarevič, který nahradil po prvním zápase zraněného Brita Andyho Murrayho a po porážce s Berdychem už neměl šanci postoupit, hrál se svým kamarádem počtvrté v kariéře a poprvé ho porazil. Za 2:07 hodiny proměnil třetí mečbol a připsal si premiérovou výhru na Turnaji mistrů.

Tagy: prohra Djokovič

Zdroje: ČTK