Berdych přešel přes Murrayho do semifinále turnaje v Madridu. Dalším soupeřem bude Wawrinka

- Tenis autor: Michal Polák

Tenista Tomáš Berdych postoupil do semifinále antukového turnaje série Masters v Madridu. Šestý hráč světa si ve včerejším čtvrtfinále poradil s britským svěřencem Ivana Lendla Andym Murrayem, který se v pondělí posune na post světové dvojky, za dvě hodiny a dvě minuty 7:6 a 6:4. V dnešním semifinále se utká Stanislasem Wawrinkou. Švýcarský soupeř v nočním čtvrtfinále porazil sedmého nasazeného Jo-Wilfrieda Tsongu po setech 6:2, 6:7 a 6:4. Duel české turnajové osmičky s Wawrinkou je na programu od 19:00. 

Tomáš Berdych

Tomáš Berdych,zdroj: Getty Images

Berdycha už dělí jen jedna výhra, aby si v Madridu jako loni zahrál finále. K tomu potřebuje v sobotním semifinále, které začne nejdříve v 19:00, porazit vítěze utkání mezi Francouzem Jo-Wilfriedem Tsongou a Švýcarem Stanislasem Wawrinkou. 

Sedmadvacetiletý Berdych porazil Murrayho na antuce i potřetí v kariéře a celkově se dostal ve vzájemné bilanci se skotským rodákem do vedení 5:4 na zápasy. 

V Madridu Berdych ukázal výrazně zlepšenou obranu i trpělivost při výměnách a k tomu si držel svůj agresivní styl. První set dotáhl do tie-breaku, když dokázal zareagovat na ztracené podání a za stavu 4:4 odvrátil další čtyři brejkboly. Zkrácenou hru Berdych ovládl hlavně díky skvělým returnům a set získal po více než hodině hry. 

Do druhého setu vstoupil Berdych ziskem servisu soupeře, ale pak chyboval, prohrával 1:2 a odvracel další brejkbol. Ziskem deseti míčů v řadě však strhl vedení na svoji stranu a diváky vyzýval k potlesku drtivými returny. Pod dohledem přítelkyně Ester v hledišti Berdych zápas ukončil při svém servisu při prvním mečbolu.

Jak s Wawrinkou?

Berdych má s Wawrinkou před jedenáctým vzájemným duelem vyrovnanou bilanci 5:5, na antuce s ním ale zatím dvakrát prohrál. Letos už se utkali v Davisově poháru, kde český tenista zvítězil ve čtyřech setech. 

Patnáctý nasazený Wawrinka se z vítězství ve čtvrtfinále radoval až po půl druhé ráno. Zápas mohl ukončit už ve druhém setu, ale v tie-breaku neproměnil tři mečboly, a tak se dočkal až po dalších čtyřiceti minutách. Rozhodující sadu rozhodl jediný brejk, Wawrinka pak proměnil celkově čtvrtý mečbol. 

Tagy: Madrid ATP

Zdroje: ČTK