Dnes je středa 18. června 2025., Svátek má Milan
Počasí dnes 25°C Polojasno

Berdych smetl z kurtu Isnera a na French Open je v osmifinále

29. 5. 2010 – 18:57 | Sport | red | Diskuze:

Berdych smetl z kurtu Isnera a na French Open je v osmifinále
zdroj: tisková zpráva

Tenista Tomáš Berdych je jako poslední český zástupce na French Open již v osmifinále. V třetím kole si dnes snadno poradil s Američanem Johnem Isnerem 6:2, 6:2 a 6:1. Vyrovnal tak svůj dosud nejlepší výsledek z Roland Garros z roku 2006. O čtvrtfinále si nyní zahraje s čtvrtým hráčem světa Britem Andym Murrayem.

Postavení v žebříčku ATP slibovalo vyrovnaný souboj, patnáctý nasazený Berdych však devatenáctého hráče světa a finalistu nedávného antukového turnaje v Bělehradě Isnera z kurtu smetl.

Berdych dokonce překonal svého soupeře v jeho silné disciplíně podání. Zatímco 206 cm vysoký Američan měl při svém prvním servisu úspěšnost jen 55 procent, Berdych za celý zápas ztratil při podání pouze osm míčků. Pro výhru si tak došel za hodinu a půl a ušetřil síly do dalšího zápasu.

V něm narazí na světovou čtyřku Murrayho, který si dnes poradil s Kypřanem Marcosem Baghdatisem 6:2, 6:3, 0:6 a 6:2.

Berdych se s Britem dosud utkal dvakrát, naposledy však před čtyřmi lety v australském Adelaide, kde na tvrdém povrchu vyhrál český tenista. O rok dříve na koberci triumfoval Murray. Na antuce, která je pro oba hráče slabším povrchem, se dosud neutkali.

Zdroje:

Předchozí článek

Langer ve sněmovně končí. Bude z něho učitel

Následující článek

Volební mapa: ČSSD vyhrála s 22 procenty, druhá ODS

Nejnovější články