Berdych titul ve Francii obhajovat nebude. Jsem unavený, přiznává

- Tenis autor: Danica Klein

Tomáš Berdych po vítězném Davis Cupu ve Švýcarsku nebude obhajovat titul na turnaji v Montpellieru, oficiálně se odhlásil kvůli poraněnému pravému zápěstí. Sedmadvacetiletý tenista od pátku do neděle získal v Ženevě tři body a zajistil Čechům postup do dubnového čtvrtfinále, na kurtu však strávil téměř třináct hodin.

Tomáš Berdych

Tomáš Berdych,zdroj: Reuters

"V tenise můžete zažívat takto těžké pocity. Jeden den slavíte vítězství a druhý den už musíte udělat těžké rozhodnutí. Rozhodně to není nic, co bych chtěl dělat. Ale musím se dívat dlouhodobě dopředu. Po opravdu dlouhém víkendu mě trápí zápěstí," vysvětlil na tiskové konferenci po pondělním příletu do Montpellier. 

Berdych během tří dnů v Ženevě hrál bezmála 13 hodin, jen sobotní čtyřhra trvala rekordních sedm hodin. Ve Francii měl být nejvýše nasazeným hráčem, před rokem tam oslavil sedmý titul v kariéře. "Musím to brát vážně, abych byl připravený na zbytek sezony," dodal ke svému rozhodnutí turnaj ATP World Tour 250 vynechat. 

Šestý tenista světa by tak měl mít dva týdny volno, pak by měl startovat od 18. února na halovém turnaji v Marseille. Jediným Čechem v Montpellier zůstal Jan Hájek.

Tagy: titul obhajoba ATP tenis

Zdroje: ČTK