Počasí dnes 14°C Skoro zataženo

Berdych v Miami odvrátil dva mečboly a postupuje dál

Tomáš Berdych | zdroj: Profimedia

Český tenista Tomáš Berdych postoupil do čtvrtého kola turnaje série Masters v Miami. Čtvrtý nasazený Berdych byl blízko vyřazení. Proti Kolumbijci Fallovi musel odvracet dva mečboly. Nakonec zvítězil 2:6, 7:6(6) a 6:4 a v dalším kole vyzve Američana Sama Querreyho.

Sedmadvacetiletý Berdych začal zápas ztrátou svého servisu a celý první set se jen těžko dostával do tempa. V druhém setu rovněž ztratil jednou svůj servis, ale dokázal si ho vzít zpět. Set vyvrcholil tie-breakem, který Berdych se štěstím vyhrál 8:6. Poslední set byl napínavý až do posledního míčku. Berdych prohrával v desáté hře při svém servisu už 0:30, ale dokázal se vzchopit a po více jak dvou hodinách a dvaceti minutách mohl slavit postup.

Příštím soupeřem finalisty floridského podniku z roku 2010 bude Američan Sam Quarrey, který postoupil bez boje přes Kanaďana Raonice.

S 20. hráčem světa má Berdych pozitivní bilanci 4:1. Naposledy se utkali loni v Šanghaji, kde Berdych vyhrál ve třech setech.