Biatlonistky skončily ve štafetě v Hochfilzenu šesté, vyhrály Italky

- Lyžování autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Ženská biatlonová štafeta ve složení Eva Puskarčíková, Gabriela Soukalová, Lucie Charvátová a Veronika Vítková obsadila v závodu Světového poháru v rakouském Hochfilzenu šestou příčku. Z prvního místa se radovalo italské kvarteto, které v těsném finiši vyfouklo vítězství Němkám.

Eva Puskarčíková zvládla první úsek výborně

Eva Puskarčíková zvládla první úsek výborně,zdroj: Profimedia.cz

Puskarčíková štafetu výborně rozběhla a ačkoliv na střelnici pokaždé jednou dobíjela, vyslala Soukalovou na druhý úsek s minimálním náskokem z prvního místa. Vedoucí žena průběžného pořadí SP zvládla střelbu s dvěma opravnými výstřely na stojce a udržela těsné vedení.

Nadějně rozjetý závod se pokazil na třetím úseku. Charvátová, která po pátém místě v pátečním sprintu nahradila v sestavě Jitku Landovou, sice po první střelecké položce dál vedla, vestoje se jí pak ale nepodařilo trefit tři terče. Musela na jedno trestné kolo, ztratila téměř půl minuty a předávala na sedmém místě.

Vítková se na posledním úseku dostala při ležecké položce do stejné situace a musela třikrát dobíjet, všechny terče ale sestřelila a držela se sedmá. Její manko však narostlo na téměř 46 sekund. Nepřesný poslední výstřel ve stoje ji stál těsnější kontakt se soupeřkami, přesto se v závěrečném okruhu dokázala zásluhou nejrychlejšího běhu ze všech závodnic o jedno místo posunout.

SP v biatlonu v Hochfilzenu (Rakousko) - štafeta:

Ženy - 4x6 km:

1. Itálie (Vittozziová, Oberhoferová, Sanfilippová, Wiererová) 1:05:32,6 (0 trest. kol+8 dobíjení), 2. Německo (Hildebrandová, Hammerschmidtová, Hinzová, Preussová) -0,2 (0+7), 3. Ukrajina (Džymová, Abramovová, Valj Semerenková, Pidhrušná) -13,1 (0+10), 4. Polsko -27,5 (0+10), 5. Francie -28,8 (0+6), 6. ČR (Puskarčíková, Soukalová, Charvátová, Vítková) -29,8 (1+12).

Tagy: biatlon

Zdroje: ČTK