Dnes je sobota 16. ledna 2021., Svátek má Ctirad
Počasí dnes -6°C Skoro zataženo

Bílek nominoval na EURO bez překvapení. Jede i marod Rosický

Bílek nominoval na EURO bez překvapení. Jede i marod Rosický
V pražské Generalli areně se 5. září 2011 konal otevřený trénink reprezentace ČR. Na snímku Michal Bílek. MILAN KAMMERMAYER / MEDIAFAX | zdroj: Archiv

V nominaci české fotbalové reprezentace na červnové mistrovství Evropy je také kapitán Tomáš Rosický, který si kvůli zraněnému lýtku teprve dnes dopoledne zatrénoval s týmem. Trenér Michal Bílek věří, že záložník Arsenalu bude brzy v pořádku. V třiadvacetičlenném výběru pro Euro podle očekávání nahradil Daniela Pudila plzeňský nováček Vladimír Darida. Bílek oznámil nominaci dnes v Praze.

Rosický se minulý týden během soustředění v Rakousku připravoval individuálně. Dnes dopoledne se ale už objevil na hřišti. "Pořád se to lepší, v určitých fázích jsem se už zapojil do tréninku s ostatními a vypadalo to dobře. Ale těžko předvídat, kdy půjdu naplno. Záleží, jak se budu cítit, nechceme nic riskovat," řekl Rosický na tiskové konferenci. Podle Bílka není jisté, jestli Rosický v pátek nastoupí v generálce před ME proti Maďarsku v Praze na Letné. "Přál bych si, abychom hráli v co nejsilnější sestavě. Ale v tomto případě je hlavní, aby byl Tomáš v pořádku a připravený na první zápas (šampionátu)," uvedl Bílek. Když se rozhodoval před zveřejněním nominace, prožíval prý velké dilema, zda do týmu vzít Daridu, či Pudila. "Není to nic příjemného, dvojnásob pro hráče, ale vybíral jsem podle nejlepšího svědomí. V posledním týmu všechno zkomplikoval stav Rosického, protože nebyl stoprocentně v pořádku, a rozhodli jsme se, že budeme nominovat Daridu. Bylo jasné, že tím pádem musí jiný hráč odejít. Bohužel to padlo na Dana Pudila," dodal Bílek. Reprezentace po pondělním volnu dnes dopoledne trénovala v Praze na Strahově, ve středu mají hráči na programu dvoufázový trénink. Nominace ČR na ME v Polsku a na Ukrajině:
Post Jméno a příjmení Klub Počet startů Branky
Brankáři Petr Čech Chelsea 89 0
Jaroslav Drobný Hamburk 6 0
Jan Laštůvka Dněpropetrovsk 1 0
Obránci František Rajtoral Plzeň 2 0
Tomáš Sivok Besiktas 25 3
Theodor Gebre Selassie Liberec 9 0
Roman Hubník Hertha Berlín 21 2
Michal Kadlec Leverkusen 33 7
Marek Suchý Spartak Moskva 4 0
David Limberský Plzeň 8 0
Záložníci Petr Jiráček Wolfsburg 7 1
Tomáš Rosický Arsenal 85 20
Tomáš Hübschman Šachtar Doněck 42 0
Daniel Kolář Plzeň 10 1
Jaroslav Plašil Bordeaux 70 6
Jan Rezek Famagusta 12 3
Vladimír Darida Plzeň 1 0
Václav Pilař Plzeň 8 1
Milan Petržela Plzeň 10 0
Útočníci Milan Baroš Galatasaray 88 41
David Lafata Jablonec 17 3
Tomáš Necid CSKA Moskva 26 7
Tomáš Pekhart Norimberk 9 0

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,150 26,230
USD 21,660 21,780
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma