Bitva o play off: Na Slovan má být vyprodáno

- Hokej autor: Danica Klein

Už jen několik stovek vstupenek zbývá v předprodeji na prestižní česko-slovenský souboj v Kontinentální lize mezi hokejisty Lva Praha a Slovanu Bratislava. Zástupci českého klubu proto věří, že se jim podaří vytvořit nový divácký rekord soutěže; ten momentálně tvoří 16.317 fanoušků, kteří navštívili říjnový duel Pražanů s Dynamem Moskva. Se Slovanem se Lev utká v úterý 15. ledna v O2 areně. 

Lev Praha vs. Slovan Bratislava

Lev Praha vs. Slovan Bratislava,zdroj: Mediafax

"Rádi bychom rekord atakovali a podle předprodeje to vypadá, že by se tak mohlo i stát," řekl ČTK manažer komunikace Jan Rachota. Momentálně je v předprodeji k dispozici jen několik stovek vstupenek, jejich počet se však může zvýšit v případě, že se klubu vrátí rezervace od partnerů. 

Lev doposud nastoupil v O2 areně třikrát. Na zápas s Dynamem, za které hrál hvězdný útočník Alexandr Ovečkin, přišlo rekordních 16.317 diváků, na duely s Petrohradem a CSKA Moskva zavítalo v obou případech zhruba 12.700 fanoušků. Podobný počet hokejových fandů (12.885) přišel i na první pražský vzájemný zápas Lva a Slovanu, který se ale hrál v Tipsport areně. 

Kolik diváků do O2 areny nakonec dorazí, bude záviset na obsazenosti klubového patra a skyboxů, na které ale nemá Lev vliv. Klub zajišťuje prodej 13.500 vstupenek do prvního a čtvrtého patra multifunkční libeňské haly. Na říjnový extraligový souboj Kladna s Kometou Brno tam například přišlo 17.182 diváků.

Tagy: Praha Bratislava lev hokej

Zdroje: ČTK