Boj o druhé místo rozhodla penalta, Sparta vyhrála v Olomouci 1:0

- Sport autor: red

Přímý souboj o druhé místo ve fotbalové lize vyhrála v Olomouci Sparta, který díky Kuckově penaltové trefě z 89. minuty předstihla Sigmu a usadila se za suverénně vedoucí Plzní.

zdroj: Archiv

Před téměř dvanácti tisícovkami diváků se vše důležité zrodilo až v závěru. Na Kuckův gól mohl ve čtvrté minutě nastavení odpovědět ještě Rossi, ale jedinou vyloženou šanci domácích v utkání poslal hlavou nad břevno. Pražané popáté za sebou neprohráli, naopak Sigma po úvodní letošní porážce v Teplicích opět nebodovala.

Ani po dvanácti letech Sparta na Hané nepadla. Sigmu hnal kupředu takřka vyprodaný stadion, ale minimálně úvod ukázal, že zápasy v bouřlivé kulise lépe zvládají Sparťané. Úvodní desetiminutovku diktovali tempo přesně tím, čeho se Sigma bála: rychlými kontry.

Hosté poprvé zahrozili ve čtvrté minutě, kdy se na pravé straně otevřel prostor Sionkovi a jeho centr Pamič bombou z voleje poslal pár centimetrů nad břevno. Rychlým přechodem do útoku Sparta zlobila dále. Wilfried v osmé minutě sklepl balon do běhu Kadlecovi, který se vřítil do vápna, ale i jemu bylo břevno Drobiszovy brány příliš nízké. V desáté minutě už balon rozvlnil síť, ale Wilfriedově střele předcházel útočný faul přihrávajícího Pamiče.

Sigma se v kombinaci potýkala s mírnou nervozitou. Postupem času získala převahu v držení míče, ale do šancí se nedostala.

Obraz hry se ani po obrátce příliš nezměnil. Olomouc v postupném útoku marně bušila do sparťanské obrany, zatímco brejky Pražanů zaváněly větším nebezpečím. Ani hosté je však nedotáhli do vyložené příležitosti. Po hodině hry postupoval zleva sám na Drobisze Wilfried, ale dráhu mu v posledním okamžiku překřížil Škerle.

Stejně dopadla i situace v 82. minutě, kdy se sparťanský kanonýr po drobném nedorozumění Drobisze s obranou už nadechoval k zakončení do prázdné branky, ale hbitý Škerle mu i podruhé překazil radost.

Remízový zápas dostal v samém závěru penaltové rozuzlení. Rossi v pokutovém území zahrál rukou a Kucka se z jedenáctky nemýlil. V nervózním a hektickém závěru mohl všechno změnit Rossi, ale hlavou už ve čtvrté minutě nastavení z malého vápna přestřelil.

Tagy: fotbal sparta