Dnes je sobota 16. ledna 2021., Svátek má Ctirad
Počasí dnes -6°C Skoro zataženo

Brankář Šovkovskij musí na operaci, na Euru určitě nebude

Brankář Šovkovskij musí na operaci, na Euru určitě nebude
Image: 0108150294, License: Rights managed, Restrictions: Pre-approval required from content provider for exclusive licensing. Not available for license to or for use in Switzerland. For multi-territory license please contact your Corbis Account Representative. Not available for license to or for use in the Netherlands. For multi-territory license please contact your Corbis Account Representative. Corbis represents exclusive rights to this image (with the exception of the Japan). Corbis represents exclusive rights to this image (with the exception of the United Kingdom). Corbis represents exclusive rights to this image (with the exception of Germany where Corbis' representation is non-exclusive). Corbis represents exclusive rights to this image (with the exception of Austria where Corbis' representation is non-exclusive). Not available for use in Corbis Merchandise., Oleksandr Shovkovskiy of Dynamo Kiev, Place: Staffordshire, England, UK, Model Release: No or not aplicable, Credit line: Profimedia.cz, Corbis | zdroj: Archiv

Sedmatřicetiletý zkušený brankář ukrajinské fotbalové reprezentace Olexandr Šovkovskij musí s ramenem na operaci a domácí mistrovství Evropy určitě nestihne. Rozhodnutí lékařů o nutném zákroku vzalo spolupořadatelské zemi Eura zbytky naděje, že by mohl stihnout se do šampionátu uzdravit. Ukrajinci tak přišli i o třetího gólmana.

  Sedmatřicetiletý Šovkovskij z Dynama Kyjev si poranil rameno před dvěma týdny v ligovém zápase s Volyní. Už tehdy bylo jasné, že gólman s 92 starty za národní tým s největší pravděpodobností o ME přijde. A absence se po operaci protáhne nejméně na tři měsíce. "Místo přípravy na Euro půjdu s vazy na operaci a čeká mě dlouhá rehabilitace," uvedl Šovkovskij na stránce Dynama. Mistrovství Evropy začne 8. června a Ukrajina se v základní skupině utká s Anglií, Francií a Švédskem. Od začátku roku už ukrajinská reprezentace přišla o kompletní trojici brankářů. Olexandr Rybka ze Šachtaru Doněck je v trestu po pozitivním testu na doping a Andrij Dikaň ze Spartaku Moskva začátkem dubna při srážce se soupeřem utrpěl několik zlomenin v obličeji a otřes mozku.

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,150 26,230
USD 21,660 21,780
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma