Bravo! Sluková s Hermannovou vybojovaly v Bielu evropské stříbro

- Ostatní sporty autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Česká republika má po čtrnácti letech medaili z mistrovství Evropy v plážovém volejbalu! Zasloužily se o ni Markéta Sluková a Barbora Hermannová, které na šampionátu nestačily jen na obhájkyně titulu Lauru Ludwigovou a Kiru Walkenhorstovou. S německým párem ve finále jasně prohrály 14:21 a 15:21. 

Hermannová se Slukovou vybojovaly v Bielu nečekané stříbro

Hermannová se Slukovou vybojovaly v Bielu nečekané stříbro,zdroj: Profimedia.cz

Sluková s Hermannovou získaly pro český plážový volejbal první evropskou medaili po čtrnácti letech. Čtvrté české zlato ale nepřidaly, to v začátcích ME vybojovali Eva Ryšavá se Soňou Novákovou v letech 1996 a 1998 a Marek Pakosta a Michal Palinek v roce 1996.

Už ve skupině neměly Sluková a Hermannová proti úspěšné německé dvojici šanci a podobně vypadalo i finále. Češky vedly jen krátce na začátku prvního setu, po bloku Slukové 2:1, ale pak už se rozjely bez chyb hrající Němky naplno.

Na mokrém písku a v chladu na břehu jezera dominovaly Ludwigová s Walkenhorstovou především na servisu. Podání směřovaly na čáry a na příjmu dělaly Hermannové problémy. Občas se tak Češky k šancím na bod ani nedostaly. Skvělou hru z předchozích zápasů jim soupeřky neumožnily.

České hráčky měly dobré okamžiky, ale pod tlakem více chybovaly a s přibývajícím časem improvizovaly. V obou setech brzy prohrávaly o pět bodů a ztrátu už se jim nepodařilo dohnat. Stříbrem nicméně dosáhly nečekaného a životního úspěchu.

Ludwigová slaví na ME rekordní devátou medaili, z toho čtvrtou nejcennější. Dva evropské tituly má se Sarou Gollerovou. "Nemám slov. Všechno fungovalo a hrály jsem dobře jako v tréninku," řekla dojatá třicetiletá Ludwigová na kurtu.

Sluková s Hermannovou byly nasazené až jako číslo 16 a po devíti společných měsících přidaly stříbro ke zlatu z říjnového turnaje Světového okruhu v Antalyi. Za necelé tři týdny začnou bojovat o šanci kvalifikovat se z Kontinentálního poháru na olympijské hry v Riu.

Tagy: mistrovství evropy plážový volejbal

Zdroje: ČTK