Sluková s Hermannovou v Antalayi vybojovaly první společný titul

- Volejbal autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Plážové volejbalistky Markéta Sluková a Barbora Hermannová získaly na turnaji v turecké Antalyi první společný titul na Světovém okruhu, poté co dnes nejprve v semifinále porazily nasazené šestky Jennifer Kessyovou a Emily Dayovou z USA a záhy si ve finále poradily s druhými nasazenými Italkami Martou Menegattiovou a Viktorií Orsiovou Tothovou 21:15 a 21:1. Pro Slukovou se jedná o třetí triumf na Světovém okruhu, Hermannová se raduje z druhého vítězství. 

Markéta Sluková a Barbora Hermannová si do Turecka přivezly skvělou formu

Markéta Sluková a Barbora Hermannová si do Turecka přivezly skvělou formu,zdroj: Profimedia.cz

Předchozí úspěchy vybojovala Sluková s Kristýnou Kolocovou, Hermannová zase s Martinou Bonnerovou. V létě ale kvůli herní krizi Sluková oznámila konec dlouholetého páru. Na grandslamech poté s Hermannovou končily v kvalifikaci, ale na turnajích nižší kategorie Open už byly páté v Soči a nyní v Antalyi v žádném ze sedmi zápasů nenašly přemožitelky.

Dnešní den začaly úspěšným semifinále, v němž zdolaly Američanky Jennifer Kessyovou a Emily Dayovou po dramatickém průběhu 16:21, 21:15 a 15:13. "Nečekala jsem, že bychom mohly být ve finále. Je to úžasné, protože loni jsem na posledním turnaji sezony taky hrála finále. Mám ohromnou radost," řekl Hermannová. Loňský rok zakončila triumfem s Bonnerovou v jihoafrickém Mangaungu.

Sluková dosud měla na kontě dva tituly ze Světového okruhu s Kolocovou z loňské Prahy a grandslamu v Berlíně. Nová dvojice se dočkala nejcennější medaile při pátém společném startu a zároveň na poslední světové akci sezony.

Předchozí turnaj v Mexiku přitom musely kvůli zranění kotníku Slukové vynechat. Navzdory vynucené pauze se v Antalyi představily ve skvělé formě a jen ve čtvrtfinále a semifinále ztratily po setu.

Tagy: plážový volejbal

Zdroje: ČTK