Březinovi se krátký program nepovedl, boj o medaile ale nevzdává

- Ostatní sporty autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Zatímco loni obsadil Michal Březina třetí místo v krátkém programu a v následujících volných jízdách neúspěšně bojoval o medaili, na letošním mistrovství Evropy v Ostravě se mu úvodní vystoupení nepovedlo. Po pádu při trojitém axelu skončil v krátkém programu až osmý. Český reprezentant však ještě nehodil flintu do žita a věří, že bude v sobotu ze zadních pozic útočit na druhou seniorskou medaili v kariéře.  

Březina by rád navázal na ME v roce 2013, kde získal bronzovou medaili

Březina by rád navázal na ME v roce 2013, kde získal bronzovou medaili,zdroj: Profimedia.cz

"Všichni mi říkají, že jezdím lépe, když útočím zezadu. Tak uvidíme. Šest bodů je trojitý lutz. Body jsou dané a může se stát cokoliv," řekl Březina a poukázal na svoji ztrátu na třetího Alexeje Byčenka z Izraele, který získal o osm bodů více.

"Osmé místo není zase tak špatná výchozí pozice na volnou jízdu. Útočit se dá i z desátého místa, už to předvedli i jiní. Výsledek bych až tak moc neřešil. V sobotu půjdu na led a pokusím se zajet co nejlépe," uvedl šestadvacetiletý krasobruslař, jenž se připravuje v USA pod vedením uznávaného arménského trenéra Rafaela Arutjunjanova.

Bronzový medailista z evropského šampionátu v roce 2013 na úvod své jízdy zvládl kombinaci trojitého flipa s trojitým toeloopem, ale později nečekaně zaváhal u trojitého axela, který zakončil pádem.

"Se začátkem jízdy jsem byl spokojený nadměrně, první dva skoky byly perfektní. Bohužel do toho axela - nechtěl jsem blbec udělat chybu a místo toho, abych do toho jel jako normálně, trošku víc jsem do toho zabral, chtěl jsem ho skočit většího a vymstilo se mi to," zhodnotil Březina svoji jízdu.

Tvrdil, že mu asi trochu uškodilo, že dnešek byl maximálně pohodový. "Vše šlo dobře. To byl možná trochu důvod, proč jsem chtěl do axela zabrat trochu víc. Byl jsem asi už trochu víc unavený před tím axelem než normálně a chtěl jsem trochu víc zabrat. Místo abych jel tak jako vždycky. Skáču ho z místa, na rozjížďce jsem skočil krásného ze dvou kroků. Nevím, jsem blbec..." kroutil hlavou.

Ještě před začátkem závodu prokázal Březina ducha fair play. Jeden z jeho soupeřů Daniel Samohin z Izraele totiž přišel cestou do dějiště ME o zavazadla a neměl brusle. Březina mu nechal přivézt z Brna své rezervní a snažil se mu pomoct, což ocenili i zástupci Mezinárodní bruslařské unie.

Samohin nakonec nastoupil v bruslích svého bratra, který mu je přivezl na poslední chvíli ze Švýcarska. Jízda se mu ale vůbec nevydařila, skončil až na 33. místě a do druhé části ME nepostoupil. Před začátkem přitom patřil mezi medailové aspiranty.

"Zkoušeli jsme mu s Tomášem Vernerem a lidmi ze stadionu pomoct. Nakonec se ani nedostal dále, což je škoda, protože je hodně talentovaný kluk. Kdyby ty brusle měl, možná by byl na těch prvních pozicích," litoval Březina, jenž ale ocenil, jak Samohin s nezvyklou situací bojoval. "Od pondělí neměl brusle ani oblečení, tak klobouk dolů za to, že vůbec nastoupil," dodal.

Tagy: mistrovství světa v krasobruslení

Zdroje: ČTK