Brněnští basketbalisté v příští sezoně hrát ligu nebudou

- Sport autor: red

Poslední malá naděje na záchranu prvoligového mužského basketbalu v Brně padla. Zájemce o odkoupení licence se nedomluvil s majitelem klubu Jiřím Hosem.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Ten nepřistoupil na prodej práv na nejvyšší soutěž za symbolickou cenu, neboť v uplynulé sezoně musel klubu vypomáhat vlastními penězi.

"V pondělí večer jsem dostal písemnou zprávu od ředitelky klubu, že z finančních důvodů Brno nebude pokračovat. O novém ročníku ligové soutěže se definitivně rozhodne ve čtvrtek," řekl sportovní ředitel České basketbalové federace Zdeněk Ringsmuth.

Basketball Brno už před dvěma týdny oznámil, že z ekonomických důvodů nebude v nejvyšší soutěži pokračovat. Za jeden z hlavních důvodů označili kluboví představitelé nezájem města o udržení mužského basketbalu v Brně.

Pomoc nikdo nedal

"Pomoc nikdo nenabídl, město Brno se s podporou neozvalo," uvedla ředitelka Basketballu Brno Andrea Rossi. Někteří brněnští radní se sice ještě pokoušeli na poslední chvíli prvoligový klub zachránit, ale zdlouhavá jednání o případném startu juniorského týmu ztroskotala na finanční podpoře ve výši minimálně osm milionů korun.

V pondělí oznámili rozhodnutí nestartovat v příštím ligovém ročníku také představitelé Nového Jičína, nabídku hrát nejvyšší soutěž odmítl rovněž z ekonomických důvodů i poražený finalista druhé ligy Jindřichův Hradec.

Federace přitom v lednu oznámila plán rozšířit počet účastníků NBL na 14. O startu naopak uvažuje jiný druholigový celek Ústí nad Labem a není vyloučeno, že do soutěže se zapojí i slovenské kluby. Již dříve projevila zájem Nitra, možná je i účast mistrovských Levic s českým trenérem Františkem Rónem. Ve čtvrtek by o tom měly kluby hlasovat.

Tagy: Brno basketbal

Zdroje: ČTK