Dnes je sobota 16. ledna 2021., Svátek má Ctirad
Počasí dnes -6°C Skoro zataženo

Buffon se brání nařčením ze sázek. 38 milionů utratil za hodinky

Buffon se brání nařčením ze sázek. 38 milionů utratil za hodinky
Image: 0130596340, License: Rights managed, © QUEEN INTERNATIONAL REFERENCE.KIK LILIA COVERCIANO, ITALY 30 MAY 2012 Press conference of Gianluigi Buffon, goalkeeper and captain of the italian national football team. Buffon said that cancelling the league for two or three years, as premier Mario Monti suggested, is useful and wrond and he eventually attacked the press. - In Photo: Gianluigi Buffon, Model Release: No or not aplicable, Credit line: Profimedia.cz, Queen | zdroj: Profimedia.cz

Policie prohledala pobočku sázkové kanceláře v Parmě, ve které brankář italské reprezentace a Juventusu Gianluigi Buffon údajně prosázel 1,5 milionu eur (asi 38,6 milionu korun). Čtyřiatřicetiletého gólmana podle listu Gazzetta dello Sport kvůli možnému zapletení do rozsáhlého skandálu s ovlivňováním zápasů také čeká výslech, ten by se však měl uskutečnit až po blížícím se mistrovství Evropy.

Úřady se o Buffona začaly zajímat už začátkem týdne, kdy prověřovaly 14 šeků na zmiňovanou částku, kterou měl reprezentační kapitán prosázet v roce 2010. Podle pravidel italského svazu nesmí hráči sázet na zápasy jeho soutěží a také na utkání hraná pod hlavičkou UEFA a FIFA. 

Buffon zapletení do aféry striktně odmítl. "Jsem naštvaný, protože oficiálně mě nikdo z ničeho neobvinil. A za co utrácím peníze, je moje věc," prohlásil. "Za peníze tehdy koupil dvacet hodinek Rolex, které jsou u něj v sejfu. Můžeme dokázat, že ani jeden z šeků nebyl použit k sázení na sport," přidal brankářův právník Marco Valerio Corini. 

Rozsáhlý sázkařský skandál zasáhl italský fotbal koncem května a zapleteni do něj jsou mimo jiné italští reprezentanti Leonardo Bonucci s Domenikem Criscitem, který kvůli tomu přišel o účast na mistrovství Evropy. Podezřelý je také trenér Juventusu Antonio Conte a policie zadržela například kapitána Lazia Řím Stefana Mauriho a bývalého záložníka Janova Omara Milanetta. Celkem bylo zatčeno 14 lidí v Itálii a dalších pět v Maďarsku. 

Kurzy

Finance

Kurzovní lístek: Exchange s.r.o.

EUR 26,150 26,230
USD 21,660 21,780
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma