Byla jsem nervózní, přiznala Kvitová. Loňský šok ale nedopustila

- Tenis autor: Petr Hašek

V roce 2013 vypadla ve druhém kole a loni dokonce neprošla ani přes to úvodní. Není divu, že před vstupem do letošního ročníku Australian Open byla tenistka Petra Kvitová nervózní. Obavy ale byly zbytečné. Světová čtyřka si poradila s Nizozemkou Hogenkampovou a vcelku bez problémů postoupila.

Petra Kvitová postoupila v Melbourne do 2. kola přes Nizozemku Hogenkampovou

Petra Kvitová postoupila v Melbourne do 2. kola přes Nizozemku Hogenkampovou,zdroj: Isifa.com

„Ráno, při čekání na zápas i během utkání jsem byla nervózní a nebylo vůbec jednoduché se s tím vyrovnat,“ přiznala Kvitová na tiskové konferenci. Zápas ale odehrála jistě a za hodinu a tři minuty mohla slavit vítězství 6:1 a 6:4. „Jsem ráda, že jsem si letos vedla líp než loni, i když jsem se cítila svázaná a nemohla se dobře hýbat,“ dodala.

Čtyřiadvacetileté tenistce na klidu nepřidal ani fakt, že první den turnaje se stal zároveň konečnou pro řadu nasazených hráček. Třeba pro pátou Srbku Anu Ivanovičovou, kterou překvapivě poslala domů Lucie Hradecká.

„Samozřejmě to máte v hlavě a není to jednoduché. To je ale sport. Já to zažila loni a vím, jak se cítí,“ podotkla Kvitová. Ta do Melbourne přijela ověnčena titulem ze Sydney a na dobré výkony navázala i v duelu s Hogenkampovou.

Výborný vstup do utkání

První game ztratila až v šesté hře, úvodní sadu získala za pouhých 21 minut hladce 6:1. „Začala jsem moc dobře, výborně jsem podávala a měla zápas pod kontrolou,“ pochvalovala si turnajová čtyřka, která i ve druhém setu šla první do brejku, ale o servis ale rychle přišla. „Nepodávala jsem, jak bych potřebovala, a ona se vrátila do setu.“

Sadu tak Kvitová vybojovala až v jejím závěru. Za stavu 4:4 sebrala 138. hráčce v žebříčku WTA už počtvrté v duelu servis a sama následně při vlastním podání proměnila po hodině první mečbol. „Měla jsem ve druhém setu trochu problémy, nehrála jsem dost agresivně a jsem ráda, že jsem vyhrála,“ podotkla.

O titul i světový trůn

Trojnásobná fedcupová vítězka by se teoreticky mohla stát po Australian Open světovou jedničkou. Má to ale dvě podmínky. Musela by úvodní grandslam sezony vyhrát a zároveň doufat, že aktuální jednička žebříčku WTA Američanka Serena Williamsová vypadne ve čtvrtfinále a dvojka Maria Šarapovová z Ruska v semifinále.

Dalším krokem k případnému vrcholu bude 2. kolo. V něm se Kvitová utká s Němkou Monou Barthelovou, kterou v obou předchozích vzájemných duelech porazila.

Tagy: Australian Open česká tenistka Petra Kvitová

Zdroje: ČTK