Bylo těžké hodit emoce za hlavu, ale zvládl jsem to, pochvaloval si Čech po výhře nad Chelsea

AKTUALIZOVÁNO (aktualizováno: 3. 8. 2015 10:31) - Fotbal autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Jeho sbírka úspěchů je velká. Ten poslední je ovšem pro Petra Čecha výjimečný. Dosáhl na něj v novém klubu a navíc proti týmu, kde strávil jedenáct let. Psychicky to pro něj musel být těžký zápas, ale on jej zvládl, pomohl Arsenalu k výhře 1:0 nad Chelsea a zisku anglického Superpoháru. 

Petr Čech zdraví fanoušky zaplněného Wembley

Petr Čech zdraví fanoušky zaplněného Wembley,zdroj: Profimedia.cz

"Byl jsem v Chelsea hodně dlouho, zažil jsem tam skvělých jedenáct let. Jsem rád, že jsem se dokázal oprostit od všech emocí a stoprocentně se koncentroval jen na fotbal," řekl Čech pro svůj oficiální web. "Bylo docela těžké hodit emoce za hlavu, ale člověk si s tím musí umět poradit. Věděl jsem, že to nebude snadné, ale zvládl jsem to," dodal. 

S Arsenalem hned v prvním soutěžním utkání po přestupu slavil zisk trofeje. Celkem se mohl se Superpohárem vyfotit potřetí v kariéře. "Já už nějaké poháry získal, ale tohle bylo jiné v tom, že byl první v novém klubu. Moc si toho vážím. Když to přeženu, tak jsem zatím hrál za Arsenal tři zápasy a po každém jsem dostal pohár. Bylo by hezké, kdyby to tak pokračovalo, ale teď si asi nějakou dobu budeme muset počkat," prohlásil reprezentační gólman, který předtím získal s Arsenalem trofeje v přípravných turnajích. 

"Jsem opravdu rád, že jsme vyhráli. Strašně mě potěšilo přijetí od obou táborů fanoušků, za to všem moc děkuju. Odehrál jsem první velký zápas v novém klubu, skončil vítězstvím a ziskem trofeje. Co víc si můžu přát," řekl Čech, kterému tleskali jak fanoušci Arsenalu, tak i Chelsea, kteří nezapomněli, co pro klub odvedl. 

Arsenal po dlouhé době dokázal Chelsea porazit i díky velmi dobře fungující defenzivě. "Měli jsme slušný začátek, pak převzala trochu iniciativu Chelsea, ale my dali v pravou chvíli gól a ten nám hodně pomohl. Soupeř to musel více otevřít a my si s tím poradili až na dvě velké šance velice dobře. Výborně jsme bránili a měli jsme to relativně pod kontrolou," konstatoval Čech. "Vítězství je hodně cenné, protože jsme hráli proti týmu, který znovu bude velkým favoritem na titul, a určitě nám to dodá sebevědomí," dodal. 

Sám k němu pomohl velmi důležitým zákrokem proti přímému kopu Brazilce Oscara. "Míč jsem viděl docela pozdě, někdo tam ještě přeběhl. Čekal jsem, jestli Oscar nevymyslí nějakou kulišárnu, protože se dobře známe. Proto jsem do poslední chvíle vyčkával. Kopl to velmi dobře, jednoduše. Tak, jak to většinou dělává," popsal Čech

Po utkání prohodil i pár slov s bývalými spoluhráči včetně brankáře Thibauta Courtoise, který ho v Chelsea nahradil na postu jedničky. "Popřáli jsme si štěstí do sezony a bavili jsme se, jak se kdo má, co doma a takové ty běžné věci. Pozdravil jsem všechny kluky, ale nebylo moc času na nějaké velké vybavování," doplnil rodák z Plzně.

Nejlepší obchod v lize

Experti chválí Čechův přínos pro tým Kanonýrů, ovšem nemyslí si, že to bude stačit na titul. "Arsenal přes léto nejlépe posílil. A to i přesto, že podepsal jen Petra Čecha. Je to nejlepší obchod v celé lize," míní bývalý anglický reprezentant Rio Ferdinand. "Brankář má velkou zodpovědnost a s Čechem se šance Arsenalu výrazně zvedají. Ale favoritem je pro mě pořád Chelsea, protože má lepší kádr. Především Edena Hazarda, který je schopen sám rozhodovat zápasy," dodal Ferdinand. Podobně to vidí bývalý trenér anglické reprezentace Glenn Hoddle. "Čech je brankář, který udělá rozdíl. Konečně mají brankáře kvalit Seamana či Lehmanna, ale stále mají problém v obraně. Bude Gabriel dostatečně silný? Bude Mertesacker podávat stabilní výkony?" napsal Hoddle ve svém sloupku s tím, že Arsenal by měl přivést ještě kvalitního stopera. "Takto Arsenal ještě není můj kandidát na titul, ale s Čechem udělá velký progres," dodal. 

Tagy: Anglie Superpohár český fotbalista

Zdroje: ČTK