Bývalý fotbalový talent jde na 15 měsíců do vězení
5. 12. 2011 – 20:58 | Fotbal | Jan Pastor | Diskuze:
Bývalý talentovaný fotbalista Manchesteru United Ronnie Wallwork byl odsouzen na patnáct měsíců do vězení. Někdejší anglický reprezentant do 20 let přiznal svůj podíl na rozprodávání součástek z kradených aut.
Nyní čtyřiatřicetiletý Wallwork měl přitom našlápnuto k úspěšné kariéře. V roce 1996 byl vyhlášen nejlepším mladým hráčem Manchesteru a v sezoně 2000/01 odehrál dostatečný počet zápasů za hlavní mužstvo, aby se mohl pyšnit titulem mistra ligy.
Do A-týmu United se však nikdy plně neprosadil, většinu času strávil na hostování a spíš než díky výkonům na hřišti o něm bylo slyšet kvůli jeho kontroverzím. Během působení v Antverpách dostal trest za napadení rozhodčího, v jednom manchesterském baru byl zase pobodán a přišel o celou sezonu 2006/07. Rok nato definitivně ukončil kariéru a dostal se do finančních problémů, které se pokusil řešit kriminální činností.