Černý den českých tenistek na Masters: končí Plíšková i duo H+H

- Tenis autor: von

Českým tenistkám se na Turnaji mistryň v Singapuru vůbec nedařilo. Karolína Plíšková podlehla obhájkyni titulu Agnieszce Radwaňské i v sedmém vzájemném duelu a po prohře 5:7, 3:6 nepostoupila do semifinále turnaje. Bez vyhraného setu skončily i české deblistky Andrea Hlaváčková s Lucií Hradeckou, které nestačily na Rusky Jekatěrinu Makarovovou a Jelenu Vesninovou 2:6, 5:7.

Karolína Plíšková skončila při své premiéře na Turnaji mistryň už v zákaldní skupině

Karolína Plíšková skončila při své premiéře na Turnaji mistryň už v zákaldní skupině,zdroj: Profimedia.cz

"Byl to divný zápas, ale špatně jsem nehrála. Měla jsem šance v prvním i ve druhém setu. V obou setech jsem měla brejk, ale pak jsem nedokázala dobře zaservírovat. Byl to těžký zápas. Ona tady loni vyhrála, cítila se tu dobře. Sice to bylo zase na dva sety, ale měla jsem hodně šancí," řekla Plíšková. "Radwaňské tady sedí povrch. Hrála opravdu výborně. Moc nechybovala, snad jen párkrát v prvním setu."

Letošní finalistka US Open Plíšková nevzala Radwaňské v minulých soubojích ani set a nezměnilo se to ani v Singapuru. Přitom začala dobře. Mohla se spolehnout na podání a při svých prvních třech servisech ztratila jen dva fiftýny. Ve výměnách hrála přesně i agresivně, tlačila se po returnu i k síti a po brejku vedla 3:2.

Za stavu 4:2 měla šanci znovu vzít Radwaňské podání, ale míč po jejím úderu skončil těsně vedle lajny, což potvrdilo jestřábí oko. "Mohlo to být 5:2 a byl by to úplně jiný zápas, třeba by znervózněla," řekla Češka.

Polka se zlepšila, tradičně skoro nekazila, k tomu dobře podávala a přidala dva skvělé vítězné returny. Tím z bekhendu do rohu vzala podání Plíškové na 4:4 a forhendovým ukončila první set. "Mezi osmičkou nejlepších rozhodují maličkosti a vždy pár balonů. Ona v rozhodujících chvílích nechybovala, zápas kontrolovala," řekla Plíšková.

Kouč Jiří Vaněk o pauze povzbuzoval, že přijde šance a zápas rozhodne třetí set. Po dalších dvou gamech a skóre 0:2 to tak nevypadalo, ale Plíšková se zvedla. Zkusila přitlačit, v následujících třech hrách ztratila jen jednu výměnu a vedla 3:2.

Jenže si vzápětí neudržela podání a bylo srovnáno. "Odehrála jsem nejhorší game v utkání," komentovala šestou hru. Plíšková měla ještě brejkbol na 4:3, ale ve výměně neuspěla a koncovku setu i utkání měla pod kontrolou Radwaňská.

Jen těžko se dala najít v závěru ve tváři Plíškové víra v úspěch. Její zmar doložila osmá hra, v které přišla o servis po dvou smečích trefených do sítě. "Trošku už mi chyběla jiskra, úplně mi to tady nesedlo, ale je to zkušenost do příště. Věřím, že se sem vrátím a bude to lepší. Vždy si musím na všechno zvyknout," řekla.

Olympijské vítězky drama nepřipustily

Hlaváčková a Hradecká narazily na Makarovovou s Vesninovou popáté a ani tentokrát nedokázaly olympijské vítězky z Ria porazit. Hradecká ztratila v prvním setu obě svá podání a servis neudržela ani v druhé sadě za stavu 3:3. Pak se ale české tenistky vzchopily a čistou hrou při podání Makarovové vyrovnaly.

Za stavu 5:4 a 30:30 měl český pár šanci na setbol, ale Rusky mu ji vzaly, když Makarovová volejem na síti trefila Hradeckou do ramena. Hradecká následně znovu přišla o podání a Makarovová zápas po hodině a 23 minutách ukončila vítězným forhendem.

"Hrály hodně dobře a je vidět, že mají výbornou sezonu, což potvrdily. My jsme nezahrály neuvěřitelný zápas a je to škoda," řekla Hradecká. "Bylo tam pár míčků, které získaly trošku se štěstím a pro nás s malou smůlou neskončily."

V semifinále se Rusky utkají se Švýcarkou Martinou Hingisovou a Indkou Saniou Mirzaovou. Ty udělaly první krok k obhajobě deblového titulu na Turnaji mistryň vítězstvím nad tchajwanským párem Chan Yung-jan, Chan Hao-ching 7:6 a 7:5.

Ze čtveřice českých deblistek tak do semifinále prošla pouze Lucie Šafářová. S Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou budou v semifinále usilovat o osmnácté vítězství za sebou. Čeká je nejvýše nasazený pár Caroline Garciaová, Kristina Mladenovicová z Francie.

Tagy: Turnaj mistryň české tenistky

Zdroje: ČTK