Červenka bodoval za Calgary. Gólem pomohl k výhře nad San Jose

- Hokej autor: Danica Klein

Český hokejista Roman Červenka se ve středečním utkání NHL podílel jednou trefou na výhře Calgary 4:1 nad San Jose. Sedmadvacetiletý útočník ukončil osmizápasový gólový půst v páté minutě, kdy z dorážky otevřel skóre utkání. U třetí branky týmu si připsal asistenci Jiří Hudler, který si v posledních třech duelech připsal šest přihrávek.

Roman Červenka

Roman Červenka,zdroj: calgaryherald.com

Hokejisté Chicaga udolali gólem z poslední minuty doma Colorado 3:2 a bodovali tak v každém utkání první poloviny zkrácené sezony. Úspěšná série čítá nyní 24 utkání, z nichž 21 vyhráli a ve zbylých třech prohráli až na nájezdy. Autorem vítězné branky byl Daniel Carcillo, který v první lajně nahradil zraněného Mariána Hossu. Kvůli nemoci chyběl Blackhawks i Michael Frolík

Český útočník Milan Michálek, jenž kvůli problémům s kolenem absentoval skoro celý měsíc a vynechal deset utkání, se ve středu vrátil do sestavy Ottawy. Na ledě Toronta strávil skoro 18 a půl minuty a zaznamenal jednu asistenci, se Senators ale soupeři podlehl 4:5.

Tagy: Calgary Flames San Jose Sharks