Červenka má podle Sportu namířeno za Jágrem do Omsku

- Sport autor: red

Nejproduktivnější hráč hokejové extraligy Roman Červenka má podle deníku Sport namířeno po odchodu ze Slavie Praha do ruského Omsku.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Čtyřiadvacetiletého útočníka si prý vyhlédl jako posilu Jaromír Jágr, jenž právě prodloužil v sibiřském klubu smlouvu o další rok. Oba si zahráli v jednom útoku na olympijských hrách ve Vancouveru a nyní by mohli společně nastupovat i na mistrovství světa v Německu.

Červenka dával najevo, že chce zkusit štěstí v NHL, ale nakonec podle všeho zamíří do Kontinentální ligy. "K nějakému kontaktu došlo, s Omskem jednáme. Ale ještě nic podepsaného není," řekl Sportu hráčův agent Aleš Volek. Podle deníku se Volek sešel o víkendu během Švédských her ve Stockholmu s šéfem Omsku Anatolijem Bardinem a dohodli se na všech podmínkách lukrativní smlouvy.

"Nejdřív jsme přemýšleli jenom o NHL, ale na základě možného spojení s Jágrem jsme začali uvažovat o Omsku. Romana to může herně posunout dál," míní Volek. Červenka, který před dvěma lety pomohl Slavii k titulu a nyní mu v pražském klubu skončila smlouva, se zatím nechce ke svému dalšímu angažmá vyjadřovat. Do KHL ho už loni lákalo Dynamo Moskva, ale Slavia svého odchovance udržela.

Tagy: hokej MS reprezentace

Zdroje: ČTK