Češi bojovali na extrémním Spartathlonu, jak mohli. Doběhli jen dva z šesti

- Atletika autor: Redakce Sport.Tiscali.cz

Na jednom z nejtěžších ultramaratonů světa se Čechům o víkendu příliš nezadařilo, byť se na start řeckého Spartathlonu postavil rekordní počet českých účastníků. Trať dlouhou 246 kilometrů dlouhou zdolali jen dva - Radek Brunner a Ondřej Velička. 

Radek Brunner po doběhu ve Spartě

Radek Brunner po doběhu ve Spartě,zdroj: Facebook

Brunner proběhl cílem ve Spartě na 30. místě celkově s časem 30:14:29 a jako desátý Čech v historii. 

"Byl to nejdelší běh mého života. Ale tenhle pocit překonal všechny bolesti, trápení a pochybnosti těch předchozích 30 hodin," uvedl Brunner na svém facebookovém profilu.

"Proběhli jsme tropy, vedro, bouřku, vítr a několik hodin vytrvalého deště. Řečtí bohové nám to prostě nechtěli dát zadarmo. Ostatně 174 lidí v cíli z 378 mluví za vše," napsal Brunner, jenž obsadil mezi muži 26. místo.

Druhý český běžec v cíli Ondřej Velička skončil na 66. příčce v čase 32:56:16.

Rozprava s Ondrou před startem. #spartathlon2015

Posted by Radek Brunner on 28. září 2015

Diskvalifikací po 112. kilometru skončil Spartathlon pro Daniela Orálka, pátého z roku 2011 a držitele nejlepšího českého výkonu 26:41:44.

"Vzal jsem si od podpůrného týmu blikačku mimo checkpoint, zrovna jel okolo rozhodčí a diskvalifikoval mě," uvedl Orálek pro server Dlouhybeh.cz.

Diskvalifikován byl ve chvíli, kdy se na trati trápil. "Vlastně mi tím ulehčili rozhodnutí. Asi bych stejně skončil. Měl jsem problémy se žaludkem, pil jsem vlastně jenom vodu. I když bylo už půl sedmé večer, byl jsem přehřátý. Asi lehký úžeh, nějak mi letos tohle sluníčko nesedlo," řekl Orálek.

Tagy: atletika ultramaraton čeští atleti

Zdroje: ČTK